Zimą zimno, każdy chce ciepła i komfortu, dlatego prawdziwe modne kobiety i miłośnicy komfortu pędzą, aby uzyskać stylowy i niesamowicie ciepły kożuch z toskańskim futrem, które, sądząc po zdjęciach i opiniach, wygląda i jest noszone po prostu świetnie.

Skórka toskańskiego baranka dobrze się różni od reszty. Jego futro jest miękkie i jedwabiste w dotyku, a jednocześnie długie i grube. Ponadto, najczęściej kożuchy szyte są ze skór jagnięcych, dzięki czemu produkty są lekkie i ciepłe.

Ich kożuchy są o wiele droższe niż ich odpowiedniki, chociaż ich popularność wynika tylko z tego, a jednocześnie z pragnienia pozbawionych skrupułów sprzedawców, że sprzedają kozią skórę, która jest zwyczajna za cenę włoskiej baraniny. Aby nie zakochać się w sztuczkach intruzów, musisz poznać kilka niuansów, jak wybrać odpowiedni płaszcz z Toskanii i jak odróżnić oryginał od fałszywego.

Jak wybrać kożuch z Toskanii?

Rzemieślnicy, którzy starają się wydać coś tańszego na toskańskie futro, najprawdopodobniej zaoferują "zwykłego kozła" niedoinformowanemu nabywcy. Na zewnątrz są bardzo podobne, a na zdjęciu nie można w ogóle powiedzieć, dlatego wybierając futro z futra z Toskanii, czujność powinna być przede wszystkim. A więc, na co warto zwrócić uwagę:

  1. Najpierw sprawdzamy futro. Prawdziwe futro jest długie i gęste, aw przeciwieństwie do futra kozła ma podpushek.
  2. Łatwo jest sprawdzić jakość skórek, jeśli futro jest wyciągane z niewielkim wysiłkiem iw dużych ilościach lepiej odmówić zakupu takiego produktu. Ponadto jakość futro damskie Toskania daje taką samą grubość kawałków, koloru i wielkości pala na całej powierzchni produktu.
  3. Weź również pod uwagę fakt, że toskańskie owce nie tną, więc długa drzemka powinna być na całym wnętrzu rzeczy, w przeciwnym razie takiej kożuszki nie można nazwać. W związku z tym nie warto liczyć na wszystkie doskonałe cechy charakterystyczne dla oryginału.
  4. Może ktoś zgodzi się z wyrażeniem: "natura nie ma złej pogody", ale tylko nie właściciele kożuchów z kiepskim wykończeniem. Pierwszy mokry śnieg dla takich produktów nie będzie najbardziej przyjemnym testem, ale dla ich właścicieli prawdziwym rozczarowaniem. Dlatego przed zakupem kożuszka z Toskanii sprawdź jakość barwnika, wystarczy przytrzymać powierzchnię wilgotną białą chusteczką i upewnić się, że tkanina nie jest farbowana. Ponadto, przy dobrym wykończeniu, krople wody opadające na skórę będą się staczały, ale w żadnym przypadku nie będą wchłaniane.
  5. I oczywiście kilka słów o producentach. Na pewno Włoska kożuch z Toskanii przewyższa jakość turecką i chińską. Ale mają też jedną istotną wadę - to wysoki koszt. Chociaż w zasadzie cena jest w pełni uzasadniona, biorąc pod uwagę najwyższą jakość i doskonałe właściwości zewnętrzne typowe dla kożuchów z Toskanii przywiezionych z Włoch.

W trosce o kożuch z Toskanii

Pod warunkiem, że płaszcz z owczej skóry został wybrany zgodnie z powyższymi kryteriami jakości, nie wymaga specjalnej opieki. Jak każda skóra, nie jest to zalecane:

  • czyścić w domu za pomocą improwizowanych środków;
  • natychmiast wyczyść szafę, jeśli jest lekko nasączona;
  • wysuszyć na baterii lub suszarce do włosów;
  • pozostaw w świetle przez długi czas;
  • nosić torby na ramię i cienkie paski, które mogą uszkodzić powierzchnię i pozostawić ślady.

Jeśli ostrożnie potraktujesz kożuch z Toskanii, a mianowicie, czesąc futro, szczególnie na mankietach i kołnierzyku, przechowując na szerokich ramionach, oczyszczając sól i inne drobne zabrudzenia za pomocą specjalnego pędzla, wytrzyma on więcej niż jeden sezon i zachowuje dość reprezentacyjny wygląd.

Bez względu na wybrany styl produktu - czarny lub brązowy, krótki lub długi, kożuch z Toskanii wygląda po prostu wspaniale, a zdjęcia poniżej potwierdzają.

kożuch z Toskanii1płaszcz z kożuszka z tuscany2płaszcz z owczej skóry od tuscany3
płaszcz z owczej skóry z toskany4płaszcz z owczej skóry z toskani5płaszcz z owczej skóry z toskany6
płaszcz z owczej skóry z Toskanii7kożuch z Toskaniipłaszcz z owczej skóry od tuscany9