Pies w prywatnym domu jest potrzebny, przede wszystkim, by go chronić. Taki pies musi spełniać kilka wymagań - być dużym i nieufnym wobec obcych, bezpretensjonalny i dobrze wyszkolony.

Daleko od wszystkich psów posiadają takie cechy - na przykład, zwierzęta z polowań i rasy "walczące" nie będą odpowiednie do ochrony. Nieudanym wyborem byłyby również psy bez podszerstka (bokserzy, Dobermany, Cane Corso i inni), którzy w zimie będą mieli problemy. Psy ratownicze (Nowa Fundlandia, Labrador, Doberman) również nie są najlepszymi strażnikami - są całkowicie nieugięte wobec ludzi, nawet nieznajomych.

Jakie rasy psów nadają się jako strażnik prywatnego domu?

Najlepszy pies stróżujący do prywatnego domu - co to jest?

Eksperci zajmujący się psami zalecają, aby chronić dom jedną z pięciu opisanych poniżej ras:

  1. Alabai (owczarek środkowoazjatycki). Instynkt terytorialny jest bardzo dobrze rozwinięty u zwierząt tej rasy, dlatego nie jest konieczne nauczanie jej ochrony swojego podwórka. Jednak alabai może być bardzo kapryśna, więc musisz dobrze pracować nad posłuszeństwem takiego zwierzaka. Aby zacząć trenować psy-strażnik, natychmiast skontaktuj się z owczarkami psów rasy Central Asian Shepherd, gdy tylko zaprowadzisz ją do jego domu.
  2. Psy stróżujące w domach prywatnych1
  3. Moskiewski organ nadzorujący . Nazwa tej rasy mówi sama za siebie! "Moskale" są świetnymi strażnikami, ponieważ są bardzo silni, niegodziwi wobec innych, a jednocześnie bezpretensjonalni pod ich opieką. Poprawnie wychowując takiego psa, otrzymasz nie tylko dobrą straż, ale także oddanego przyjaciela. Z kilku minusów rasy można nazwać pewną potrzebę aktywności fizycznej: taki pies potrzebuje ruchu, krótki łańcuch jest przeciwwskazany.
  4. Psy stróżujące do prywatnego domu2
  5. Rottweiler . Mimo że są gładkie, te psy mają dobrze rozwinięty podszerstek. Z tego powodu czują się komfortowo w umiarkowanie chłodną zimę. Rottweiler - niedowierzający i czujny strażnik terytorium, ale może być bardzo uparty. Tę jakość należy wziąć pod uwagę podczas szkolenia szczeniąt tej rasy.
  6. Psy stróżujące w domach prywatnych3
  7. Owczarek niemiecki Jest to opcja uniwersalna - ta rasa nadaje się do ochrony, ponieważ psy pasterskie są bezpretensjonalne i doskonale nadają się do treningu. Powszechnie wiadomo, że są z natury bardzo inteligentni, ale to nie znaczy, że psy pasterskie nie muszą być wychowywane.
  8. Psy stróżujące w domach prywatnych4
  9. Airedale Terrier , średniej wielkości rasa, uzupełnia najwyższą ocenę psa wartownika dla prywatnego domu. Ten "król terierów" jest czujny i wrażliwy. Chociaż sam w sobie nie jest złośliwy, ale regularnie chroni swoje terytorium. Taki pies stanie się nie tylko niezawodnym strażnikiem, ale także doskonałym towarzyszem, sportowcem, myśliwym i przyjacielem dla twoich dzieci.
  10. Psy stróżujące w domach prywatnych5