Od dawna tradycja wśród ludzi na całym świecie doprowadziła młodego człowieka do wojska. A w czasach starożytnych i w naszych czasach usługa zawsze była wielkim testem. Nie wiadomo, co może się tam spodziewać. Dobry i wesoły widok w kręgu krewnych i przyjaciół pomoże mu dostroić się we właściwy sposób.

Jak się żegna armia?

Konieczne jest, aby to wydarzenie było radosne i zabawne, aby nie denerwować rekruta żadnymi drobiazgami. Wszyscy tacy lojalni przyjaciele, koledzy z klasy, znajomi i krewni powinni zebrać się na takie wydarzenie. Konieczne jest, abyśmy żegnali się z armią. Mama i dziewczyny muszą się powstrzymywać i nie pokazywać łez. W końcu przyszły zawodnik w tej chwili jest znacznie trudniejszy. Będzie musiał długo opuszczać dom i wpaść w nieznaną atmosferę. Przyszłość martwi faceta i zmusza go do napinania się. Spróbuj pomóc mu się zrelaksować i wyciszyć nawet na wieczór.

Jak zorganizować pożegnanie wojska?

Takie wydarzenie nie jest tak łatwe do zorganizowania. Będzie to wymagało znacznych nakładów finansowych na koszty bankietów i transportu. Wszystko zależy od miejsca i liczby gości. Ale musimy pamiętać, że nie można przekształcić tego w banalną ucztę. Oprócz świętowania w renomowanej restauracji lub kawiarni, można spędzić w domu lub w domku. Jeśli ma to miejsce w lecie, druga opcja będzie jeszcze lepsza, szczególnie jeśli w pobliżu znajduje się las lub rzeka, a istnieje możliwość zrobienia kebabu.

Posiłki na wyjazd w armii mogą być bardzo zróżnicowane w zależności od pory roku i finansów. Konieczne jest przygotowanie dania, które rekruta lubi najbardziej, ponieważ nie będzie on mógł jeść ich przez długi czas. Dla zabawy możesz zrobić garnek jęczmienia, aby każdy mógł spróbować łyżki kaszy armatniej. Nie ma potrzeby "przeciążania" młodych ludzi alkoholem, lepiej jest pozwolić więcej tańczyć lub bawić się w konkursach. Zwykle gotują dużo sałatek na przekąskę, kurczak z warzywami , dania rybne, shish kebab . Na deser nie ingeruj w słodycze i owoce. Najważniejsze to mieć wystarczająco dużo dla wszystkich i było bardzo smacznie.

Rytuał przejścia do wojska

Umieścić poborcę w miejscu honoru, aby mógł dobrze widzieć wszystkich gości oraz wielu rodziców i najbardziej honorowych gości. Najstarsza teraźniejszość powinna wygłosić pierwsze przemówienie, kierując go na tę wspaniałą ścieżkę. Dobrze, jeśli on sam walczył wcześniej lub ma nagrody za swoją służbę. Reszta może też pożegnać się z gościem. Nie będzie kolidować z dowcipami lub konkursami, które pomogą rozładować atmosferę dzięki zabawie. Postaraj się wybrać dobrą muzykę. Współczesne kompozycje można rozcieńczyć starymi pieśniami tradycyjnie wykonywanymi na drutach do wojska: "Po dwóch zimach", "Nie płacz, dziewczyno", "Tak jak moja matka towarzyszyła mi" i ukochana przez wszystkich "Katiusza".

Widząc armię - zwyczaje

W różnych obszarach obowiązują zwyczaje i rytuały związane z tym wydarzeniem. Niektórzy proszą przyszłego żołnierza o powieszenie wstążki na ścianie, co symbolizuje, że mała część faceta zostanie tutaj. Tylko on, po przybyciu do domu, mógł usunąć taśmę ze ściany. W odjeżdżającym autobusie rodzice próbowali rzucać monetami. pożegnanie tradycji armii 1 Zakładanie munduru przed wyjazdem do armii w wielu miejscach uważano za zły omen. Nawet jeśli przyjaciel poprosi o zrobienie tego, aby zrobić zdjęcie, lepiej odmówić mu. Ktoś mówi, że draftee musi opuścić dom tyłem do przodu. Podczas drutów facet dostaje kawałek bochenka, a reszta jest owinięta i schowana, dopóki nie wróci z wojska. Żołnierz sam później go osiągnie i dokończy.

Tradycja zaczyna się już odradzać, gdy w przeddzień wyjazdu do wojska rodzina odwiedza lokalny kościół. Błogosławiąc rekruta w drodze, wszyscy udają się do biura rekrutacyjnego. Zgodnie ze starą tradycją pożegnanie armii kończy się powrotem wszystkich rodziców chłopaka, którzy towarzyszą im w domu.