Kupowanie szkolnego mundurka i obuwia dla dziewczynek jest skomplikowane, ale jednocześnie bardzo przyjemne dla każdej matki, ponieważ małe księżniczki są bardzo odpowiedzialne za wybór stroju szkolnego. W przeciwieństwie do chłopców, którzy z radością ograniczają się do jednego garnituru i dwóch koszul, dziewczęta wyciągają ze sklepu ogromną liczbę torebek z sukienkami, sarafanami, spódnicami, bluzkami, skarpetami, rajstopami, kurtkami i, oczywiście, pięknymi szkolnymi butami. Jednak całe to piękno uderza w budżet rodzinny i sprawia, że ​​myślisz o rozsądnych oszczędnościach, więc zastanówmy się, jakie buty kupić najpierw i jak obniżyć koszty.

Buty sezonowe

Od zmiany pogody, niestety, nie ma ucieczki, więc będziesz musiał kupić co najmniej trzy pary - lekkie jesienne buty, buty sezonowe i buty zimowe. Cóż, oczywiście, kiedy dziecko ma zdejmowaną parę butów na wypadek deszczu, ale w zasadzie za pomocą prostych narzędzi dostępnych na noc można wysuszyć buty.

Kupując jedną z tych par, zawsze kładź 15 mm wzrostu. Chociaż w rzeczywistości potrzebne jest 5-6 dodatkowych milimetrów, aby zapewnić swobodny ruch stopy i nie ściskać palców dziecka.

Kolor butów najlepiej wybrać najbardziej neutralną, ale odpowiednią formę. Zielone i burgundowe mundury dobrze łączą się ze szkolnymi butami dla dzieci w kolorach czarnym i brązowym. Jeśli w szkole zwykle noszą niebieskie garnitury, możesz podnieść buty o ciemnoszarym lub wiśniowym odcieniu.

Buty zapasowe

Cechą młodszej szkoły jest potrzeba zrobienia z siebie zmiany, a przestrzeganie tej zasady jest bardzo zazdrosne. To prawda, że ​​czasami zapasowa para butów zaczyna się domagać dopiero wraz z nadejściem jesiennej pory deszczowej. Jeśli tak jest w twojej szkole, to jako para zastępcza możesz używać butów, w których dziecko weszło na początku września, wystarczy tylko wytrzeć podeszwy z ulicznego błota. Jeśli wymiana obuwia jest wymagana od pierwszego dnia, będziesz musiał kupić lub znaleźć wśród dostępnych rzeczy inną parę lekkich butów.

Jednocześnie przy zakupie obuwia na zmianę bardzo ważne jest wybranie tak zwanego obuwia ortopedycznego. Takie buty muszą mieć supinator, twardy tył z miękką poduszką wzdłuż krawędzi i mały obcas. Jest to konieczne, aby dziecko podczas zajęć szkolnych nie zdeformowało stopy. W tym wieku jest bardzo plastyczny, a skrzywienie może szybko się skonsolidować i przerastać w ten sposób w problem ortopedyczny.

Obuwie sportowe

Wybierając buty dla dziewczynek, nie zapomnij o lekcjach wychowania fizycznego. Obuwie szkolne i ubrania na te lekcje z reguły nie są regulowane, ale lepiej jest dokonać wyboru na korzyść pełnych tenisówek, a nie butów gimnastycznych czy lekkich pantofli sportowych. Po pierwsze jakość obuwie sportowe - jest to zobowiązanie do tego samego niezawodnego unieruchomienia stopy, co jest bardzo ważne w przypadku lekcji, podczas których dzieci będą biegać lub grać w gry sportowe. Po drugie, to przydatna para butów, które mogą się przydać i być poza godzinami, jeśli jedziesz latem w wędrówce lub wyjść do lasu po grzyby.

Razem, minimalny plan dla obuwia szkolnego dla dzieci - 4 pary. Jeśli dbasz o to z góry i kupujesz te buty na wyprzedaży, możesz znacznie obniżyć koszty, które przed rozpoczęciem roku akademickiego i bez tego dużo. Jedynym niuansem jest to, że kupowanie obuwia dziecięcego do szkoły z wyprzedzeniem może być nieco ryzykowne, ponieważ noga dziecka w tym wieku nie ma stabilnej wielkości i może rosnąć do początku roku szkolnego.

Obuwie szkolne dla dziewczynek 1Obuwie szkolne dla dziewczynek 4Obuwie szkolne dla dziewczynek 5
Obuwie szkolne dla dziewczynek 2Obuwie szkolne dla dziewczynek 3Obuwie szkolne dla dziewczynek 6
Obuwie szkolne dla dziewczynek 7Obuwie szkolne dla dziewczynek 8Obuwie szkolne dla dziewczynek 9