Sanitacja kobiet w ciąży przed porodem jest obowiązkową procedurą antyseptyczną, niezbędną do oczyszczenia układu żeńskiego narządów płciowych z patogennych drobnoustrojów.

W niedalekiej przeszłości przeprowadzono rehabilitację kanału rodnego dla wszystkich kobiet. Teraz położnictwo przyjęło inne podejście. Sanitacja jest przeprowadzana tylko w przypadku, gdy patogenna mikroflora znajduje się w rozmazie kobiety.

Jak wygląda renowacja kanału rodnego?

Wybór środków przypisanych kobiecie oczyszczanie pochwy przed porodem zależy od przyczyny infekcji.

W 33-34 tygodniu ciąży kobieta musi postawić diagnozę w celu wykrycia patogennych mikroorganizmów, ponieważ nieleczone infekcje mogą prowadzić do powikłań porodowych, okresu poporodowego, zakażenia noworodka.

Z reguły leczenie jest obliczane na trzy tygodnie:

  1. Najpierw (14 dni) - leczenie środkami, które wpływają na czynnik powodujący zakażenie.
  2. Trzeci tydzień to przywrócenie prawidłowej mikroflory pochwy i osadzenie jej w korzystnych bakteriach.

Kobiety w ciąży przed porodem najczęściej znajdują kandydozę, w leczeniu których stosuje się świece Terzhinan (pomagają również w bakteryjne zapalenie pochwy i zapalenie okrężnicy). W przypadku bakteryjnego zapalenia pochwy przepisany jest Heksicon; Grzybowe zapalenie jelita grubego i zapalenie pochwy są leczone lekiem Polizhinax. Fluomitsin jest również stosowany w rehabilitacji, zwalcza bakterie i grzyby. Betadina jest skuteczna.

Laktobakterynę, Bifidumbakterynę, Vaginorma S. stosuje się w celu przywrócenia mikroflory.

Dlatego rehabilitacja kanału rodnego ma ogromne znaczenie, a przyszłe matki powinny podjąć tę procedurę z pełną odpowiedzialnością, aby zapobiec możliwym powikłaniom dla siebie i dziecka.