rodzenie w 35 tygodniu ciąży Do tej pory poród przedwczesny jest dość powszechny. I chociaż wiemy, że możliwości współczesnej medycyny pomagają wielu dzieciom urodzonym po pewnym czasie wyjść, to jednak jeden z głównych lęków kobiet w ciąży.

Począwszy od 35 tygodnia ciąży szanse na przeżycie wcześniaka są bardzo wysokie. Wszakże wszystkie narządy wewnętrzne płodu są już uformowane i całkiem funkcjonalne. Ale głównym słabym punktem jest mała waga dziecka. Z reguły waha się od 1000-2000 g. Jeśli mniej, ryzyko utraty dziecka wzrasta.

Ale w tym samym czasie przedwczesne porody w wieku 35 tygodni są uważane za niekorzystny wynik ciąży. Oczywiście rozwój macicy niesie mniejsze ryzyko dla miniaturowego organizmu.

Istnieją jednak przypadki, w których dalsza ciąża stanowi poważne zagrożenie dla życia dziecka. Dlatego pilnie zaleca się sztuczne przedwczesne porody.

Przyczyny porodu przedwczesnego w 35 tygodniu

Wśród przyczyn, które mogą powodować nieplanowane porody, zwane: powikłaniami ciążowymi, chorobami przewlekłymi matki (cukrzyca, układ moczowy i układ krążenia), chorobami zakaźnymi, niedotlenienie płodu,odklejenie łożyska i tak dalej

Ponadto często w 35. tygodniu pojawiają się bliźnięta porodowe. Ogólny rozwój niemowląt w tym czasie - wzrost, waga i narządy wewnętrzne są już dość rozwinięte i gotowe do adaptacji w nowym świecie.

Alarmujące objawy początku porodu na tym etapie to: nagła utrata wagi matki, ból w kroczu, wydzielina z błony śluzowej, zrzucenie wody. Przy najmniejszych przejawach takich znaków należy natychmiast udać się do szpitala, aby uratować okruchy.

Skutki porodu w wieku 35 tygodni

Jeśli weźmiemy pod uwagę stan zdrowia matki, należy stwierdzić, że nie ma ona dla niej żadnych szczególnych różnic w porównaniu z planowaną rezolucją. Wręcz przeciwnie, ze względu na mały rozmiar płodu, może mieć minimalne krocze łzy.

Ale podczas kolejnej ciąży kobieta będzie pod stałym nadzorem ginekologa, aby zapobiec ryzyku noworodków przedwczesnych.

Dyskomfort psychiczny może powodować najwięcej problemów. poród przedwczesny w tygodniu 35 Bardzo często kobieta ponosi całą odpowiedzialność za przedwczesną poród.

Konsekwencje dla noworodka zależą od indywidualnych cech rozwoju. Niektóre dzieci nie wymagają intensywnej opieki. Dla innych jest to niezbędne. Ale wszystkie dzieci otrzymują wsparcie medyczne, aby przyspieszyć wzrost i rozwój.

W większości przypadków zdrowe dzieci dorastają w przyszłości, w żaden sposób nie gorsze od swoich rówieśników, którzy urodzili się w odpowiednim czasie .. Poród w wieku 35 tygodni jest pewnym ryzykiem. A jednak, przy właściwej pielęgnacji okruchów, przy użyciu nowoczesnego sprzętu i lekarstw, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo porodu i wychowania zdrowego i szczęśliwego dziecka.