Buty o wysokich cienkich obcasach spotykają się w ilustracjach z 1800 roku. Jej nazwa "spinka", otrzymała w 1930 roku, ze względu na podobieństwo z cienkim nożem. Teraz buty na spinkach to nieodzowny atrybut pewnej kobiety, która chce podkreślić swoją seksualność. W końcu, dzięki wysokiemu obcasowi, postawa i chód zmieniają się i stają się bardziej uwodzicielskie.

Letnie sandały z spinką do włosów

Wybierając nową parę butów, należy zwrócić uwagę na niektóre akcenty, które są najbardziej istotne przez kilka sezonów z rzędu:

  1. Skarpeta. Jeśli chcesz, aby Twoje damskie sandały na spinkach były modne przez więcej niż jeden sezon, to model z kwadratowym noskiem. Kolejnym trendem sezonu jest metalowa skarpeta. Jest w kolekcjach Thakoon i Louis Vuitton . Dzięki nie zrzucisz butów.
  2. Spinka do włosów. Oczywiście, sandały na szpilce do włosów oznaczają długą prostą i cienką piętę, ale są też modele, które mają zakrzywiony kształt. W tym sezonie takie buty zainteresują wiele kobiet mody i dziewczyny, które uwielbiają oryginalność. Również w kolekcjach są sandały na wysokiej spince, czasem ich wysokość sięga 15-20 centymetrów.
  3. Kolor. Zamieszanie i soczystość farb są mile widziane. Popularne to: żółty, zielony, szmaragdowy, bogaty niebieski, fioletowy kolor. Warto też mieć złote sandały - w tym sezonie są one szczególnie poszukiwane, jednak klasyczne czarne sandały na spinkach nie wychodzą z mody, a jeśli są ozdobione cienkimi paskami, to jest to po prostu idealna opcja na wieczorową sukienkę. Również stylowy wygląd białe sandały na spince. Na letnią cebulę będą bardzo mile widziane. Jeśli chcesz być najbardziej stylowy i modny, to powinieneś kupić modele, które łączą kilka jasnych kolorów. I nie jest to nieistotne, takie buty będą pasować do wielu twoich rzeczy.
  4. Materiał. Głównym materiałem do produkcji jest oczywiście skóra. Również wyglądaj stylowo sandały zamszu. Jeśli staniesz się właścicielem obuwia wykonanego ze skóry gadowej lub krokodyla, to bez wątpienia staniesz się najbardziej stylową dziewczyną.
  5. Dodatkowy wystrój. Do dekoracji obuwia projektanci używają pasków, plecionek, łańcuszków, wstążek, piór, koronek, haftów, cekinów. Bardzo eleganckie sandały z kryształkami na spinkach. Takie buty będą idealnym dodatkiem do nawet prostej sukienki. W pewien sposób także ciernie, nity i nity. Są one wykorzystywane w swoich kolekcjach przez projektantów takich jak AlexanderMcQueen i SoniaRykiel. Ogólnie rzecz biorąc, efekt metalizacji można prześledzić w wielu modelach: skarpety, ozdoby, a nawet cienka spinka, wykonane są z metalu. Dla miłośników bardziej eleganckiej wersji oferujemy modele z koronki lub haftowanej koronki. Każda dziewczyna będzie mogła podnieść buty.

Jak wybrać sandały na spinkę?

Ważne jest, aby buty dobrze leżały na stopie: nie były zbyt wąskie ani szerokie. W tym celu najlepiej kupić je rano, gdy nogi jeszcze się nie spuchły. Miejsce pięty powinno znajdować się wyraźnie pod piętą, a cały łuk będzie podparty podeszwą. Jeśli łuk stopy jest zbyt długi, ten but nie pasuje do ciebie. Pamiętaj, aby iść na zakupy - niektóre modele mają bardzo cienki pin, co powoduje wiele niedogodności.

Jeśli masz pełne kostki, nie kupuj modeli ze sznurkami dookoła nich. Lepiej, jeśli elementy złączne są opuszczone. Wybierając buty, pomyśl o celach, do których je kupisz: zbyt wysoki obcas będzie odpowiedni na imprezy i uroczystości, ale do trwałego noszenia lepiej jest kupić średnią wysokość.

Sandały ze szpilką 1Sandały Stiletto 2Japonki na kolczyku 3
Japonki na kolczyku 4Japonki 5Sandały Stiletto 6
Japonki 7Japonki na kolczyku 8Sandały Stiletto 9