Na przykład czeka się na małą firmę, aby uczcić każde wydarzenie lub okazję i przemyśleć menu. Sałatka w koszykach to dobry pomysł na świąteczny stół. Kosze mogą być bardzo różne.

Jak gotować kosze na sałatkę?

Na przykład możesz kupić gotowe lub (jeśli nie zbyt leniwy, aby zawracać sobie głowę) do pieczenia kosz na sałatkę z piasku lub ciasto francuskie (do tego potrzebne są specjalne formy). Należy zauważyć, że kosze z kruchego ciasta nadają się bardziej do słodkich sałatek deserowych, a z ciasta francuskiego do dowolnego.

Niektóre sałatki mogą być podawane w tzw. Koszach pomarańczowych, będą wyglądać bardzo oryginalnie, pięknie i wygodnie, ponadto skórka cytrusowa podkreśla przestrzeń lotnych substancji aromatycznych i ma przyjemny atrakcyjny kolor i wygląd, co poprawia nastrój siedzących przy stole. Kosze "pomarańczowe" są elementarne proste: na skórze pomarańczowej wykonaj okrągły wycinek na środku (w sposób równika) i ostrożnie usuń połówki skórki, starając się nie uszkodzić. Możesz zrobić wycięcie w zygzaku, a następnie na krawędzi będą widoczne ząbki. W ten sposób otrzymasz po dwa półkoliste pojemniki.

Kosze pomarańczowe nadają się szczególnie do deserowych sałatek owocowych o lekkim smaku fusion z delikatnymi nadzieniami jogurtów i kremowych kremowych sosów lub bardziej odżywczych sałatek, które łączą mięso lub ryby (i / lub owoce morza) z owocami.

Sałatka przepis w pomarańczowe kosze

Składniki:

  • wędzona boczek wieprzowy (lub boczek, szynka, gotowane białe mięso z kurczaka);
  • banany są nieznacznie niedojrzałe;
  • ser;
  • młode pestki oliwek;
  • Kiwi;
  • czosnek;
  • limonka lub cytryna;
  • gorąca czerwona papryka świeża;
  • naturalny niesłodzony gruby jogurt lub śmietana;
  • liście kolendry i pietruszki do rejestracji.

Gotowanie

Najpierw przygotuj wypełnienie. W jogurcie lub śmietanie dodać sok z limonki lub cytryny, zmiażdżony czosnek i doprawić ostrą papryczką. Pozwól, aby napełniało się napojem. Kiedy będzie trzeba wcześniej wypełnić sałatkę sałatka w pomarańczowych koszach przecedzić przez filtr siatkowy.

Kroimy boczek na małe kostki, oliwki w plastry, banany w plasterki lub mniejsze, kiwi są arbitralne. Połącz wszystkie przygotowane składniki w misce. Dodaj wypełnienie i wymieszaj. Napełnij kosze sałatkowe "pomarańczowe". Posyp tartym serem i udekoruj go zielonymi liśćmi.

W razie potrzeby można skomplikowac recepturę, dodając do puli mieszaninę kakao w proszku i cukru pudru (stosunek 2: 1 lub 1: 1) - dzięki temu sałatka stanie się jeszcze bardziej wyrafinowana i interesująca. Do takiego dania warto podawać tequilę z limonką lub koktajl dżinu (wódka, rum) z lekkim wermutem (martini) i świeżą sok pomarańczowy .