Style a la Rus od dawna z przekonaniem utrzymują pozycję w świecie Haute Couture, ale ulice miasta nie dotarły tak dawno temu. A jednym z najbardziej wyrazistych jego elementów są szaliki w stylu rosyjskim z wzorami, które powstały ponad trzy wieki temu. Dziś rosyjskie szale i szale są dziełem sztuki, wizytówką Rosji i modnym trendem.

Historia rosyjskiego szalika ma trzy stulecia. Istniejące odmiany szelek Pavloposad, jak się je nazywa, są różnorodne, ale mają jedną wspólną cechę. Aby stworzyć legendarne wzory, mistrzowie używają staroświeckich wzorów, które w połączeniu z nowoczesnymi technologiami produkcyjnymi pozwalają na wytwarzanie luksusowych próbek zaimpregnowanych folią.

Rosyjski szal 1Rosyjski szal 2Rosyjski szal 3
Stylowe akcesoria i tradycja

Wielu rosyjskich i zagranicznych projektantów włącza do swojej kolekcji modne wariacje na temat rosyjskich kart ludowych. Wiaczesław Zajcew , Natalia Kolykhalova, Konstantin Gaidai, Yulia Latushkina, a także projektanci domów mody Judari, Jean-Paul Gaultier lubią eksperymentować z tymi akcesoriami, wdychając w nie nowe życie. Trzy wieki tradycji, doprawione nutami nowoczesności, pozwalają dziewczętom wyróżnić się z tłumu. Można śmiało powiedzieć, że dziś rosyjski szal jest ważniejszy niż kilka wieków temu.

Aby to zobaczyć, wystarczy spojrzeć na zdjęcia gwiazd światowych. Tak więc, z rosyjskimi chustami, które są częścią stylowej muszki, niejednokrotnie fotografowali Milę Jovovich, Eva Mendez, Sarah Jessica Parker i fotografki Gwen Stefani.

Rosyjski szal 4Rosyjski szal 5Rosyjski szal 6

Rosyjska chusteczka w łuk mody

Ponieważ istnieje wiele linii fabularnych z wzorzystymi dodatkami, a także kolorów oferowanych przez producentów, nie ma problemów z noszeniem rosyjskich chust. Klasyczna lektura tego trendu nosi chustkę na głowę. W tym samym czasie sposoby wiązania akcesoriów nie ograniczają wyobraźni. Nie mniej powszechna opcja - noszenie akcesoriów na szyi. Używając rosyjskiego szala jako szala w połączeniu z odzieżą wierzchnią, uzyskasz wykwintny kolorowy wizerunek. Szale z frędzelkami doskonale uzupełniają kokardkę skórzaną kurtką lub płaszczem.

Rosyjski szal 7Rosyjski szal 8Rosyjski szal 9
Rosyjski szal 10Rosyjski szal 11Rosyjski szal 12
Rosyjski szal 13Rosyjski szal 14Rosyjski szal 15