Na świecie jest dziś ponad 120 gatunków róż. Małe, duże, proste, frotte, wielokolorowe - piękno królowej kwiatów jest niesamowite! Możesz zrobić takie piękno z papieru. I niechaj nie będzie, jak gdyby żywy, wydzielać subtelny, zapierający dech w piersiach zapach, ale taki artykuł ozdobi dokładnie twój dom. Klasa mistrzowska (zwana dalej MK) do robienia róż z tektury falistej jest wystarczająco prosta krok po kroku, więc w ciągu kilku minut otrzymasz niesamowity kwiatek w dłoniach, który cieszy oko.

Będziemy potrzebować:

  • papier falisty zielony;
  • papier falisty do robienia pąk róży (kolor - na twój gust);
  • drut;
  • klej.
  1. Według wzorów podanych poniżej wycinamy płatki, kubek i liście naszej róży. Aby uprościć zadanie, tektura falista, z której zrobisz pączek róży, złożysz pięć razy. Tak więc, na jedno cięcie, otrzymasz jednocześnie pięć płatków o różnych kształtach. W sumie powinniśmy mieć co najmniej dwadzieścia płatków, których rozmiary będą się różnić. Ale liście mogą ciąć tak dużo, jak tylko chcesz. Tylko nie zapomnij o krawędziach liści, aby wyciąć małe zębiska. Liście będą więc bardziej podobne do prawdziwych.
  2. Róże z papieru falistego1Róże z falistego papieru2
  3. Gdy wszystkie detale kwiatu są wykonane z papieru falistego, można zebrać różę. Aby to zrobić, zginamy jeden koniec drutu i naciągamy na niego płatki. Zaczynamy od najmniejszych płatków, a następnie w kółku sznurujemy średnie i duże. Pierwszy krąg kwiatu składa się z dwóch wąskich płatków, następnie trzech, a następnie czterech, a na końcu pięciu. Każdy kolejny płatek musi przejść trochę do poprzedniego, częściowo zakryty przez następny. Aby się nie ześlizgnęły z drutu, przyklej je trochę. Płatki muszą być lekko zdeformowane, a krawędzie wygięte na zewnątrz, dając różę objętości.
  4. Kiedy płatki są zbierane w zarodku, przyklej zieloną filiżankę do jej podstawy z zewnątrz. Zawiń drut, owijając łodygę zielonym tekturą falistą. Jeśli masz czas, wykonaj ukośne nacięcia przed owinięciem paska papieru. Następnie można włożyć ciernie. Mogą być wykonane z małych kwadratów zielonego papieru, przed nakręceniem na igłę. Aby zachować sztywność kolców, należy wprowadzić niewielki klej w nacięcia.
  5. Liście róż z papieru falistego można przymocować do łodygi w taki sam sposób, jak ciernie. Jest inny sposób: przymocuj je do trzonka za pomocą drutu, a następnie zawiń go zielonym papierem. Rose jest gotowa!
Róże z papieru falistego3

Istnieje taka metoda robienia róż, jak skręcanie. Zrobienie jednego pączka nie zajmuje ci więcej niż pięć minut. Kwiat jest bardzo prosty: pączek składa się z gotowych pasków z tektury falistej, których krawędzie są skręcone zgodnie z technologią wskazaną na zdjęciu.

Róże z papieru falistego4Róże z papieru falistego5Róże z papieru falistego6
Róże z papieru falistego7Róże z papieru falistego8Róże z papieru falistego9

Następnie koniec wstęgi papieru ze skręconym brzegiem jest zawinięty do środka. On będzie służyć jako rdzeń róży. W kole płótno jest zwijane w pączek. Następnie należy przymocować podstawę kwiatu za pomocą nici lub drutu.

Róże z tektury falistej10Róże z papieru falistego11
Róże z papieru falistego12Róże z tektury falistej13

Aby nasz kwiat wyglądał bardziej obszernie, lekko ugnij jego płatki i ściśnij podstawę.

Róże z papieru falistego14Róże z papieru falistego15

Z takich papierowych róż można teraz tworzyć całe bukiety, wypełniając je koszem lub wazonem. Kwiaty faliste dekorują również pocztówki, pakowanie pudełek upominkowych . Bukiet róż o różnych kolorach będzie wyglądał oryginalnie.

Kreatywny i bardzo niezwykły prezent może być duża, a nawet gigantyczna róża z tektury falistej. Oczywiście, nad jego stworzeniem będzie ciężko pracować, ponieważ najważniejszą rzeczą w tym rzemiośle jest siła łodygi. Lepiej jest używać rur metaloplastycznych o małej średnicy. Takie łodygi będą nie tylko silne, ale również wystarczająco lekkie. Technologia w zasadzie nie ma specjalnych różnic, ale zajmie jej kilkakrotnie więcej papieru.

Róże z papieru falistego16Róże z papieru falistego17