Przyjemnie jest przyjmować prezenty, ale jeszcze przyjemniej, gdy prezenty są pięknie zapakowane. Ważną częścią pakietu są pudełka podarunkowe. A jakie są tam pudełka, i puszka, i drewniana, i oczywiście tektura. W sklepach prezenty zapakowane są w kolorowe, strasznie piękne pudełka, czasem na ich tle traci się sam dar. Ale nie wszyscy lubią kupować i pakować, bo tak miło jest zainwestować dar z siebie jako prezent, zrobić coś własnymi rękami. Oczywiście, aby zrobić to samo piękne pudełko na prezent, ponieważ w sklepie trzeba mieć pewne umiejętności (zwłaszcza jeśli mówimy o drewnie lub puszce z farbą), a także dużo wolnego czasu. Ale proste kartonowe pudełka do pakowania prezentów mogą zrobić wszyscy. Wystarczy mieć ładny kawałek tektury o odpowiednim rozmiarze, z ołówkiem, linijką, nożyczkami i odrobiną cierpliwości.

Jak zrobić kwadratowy karton na prezent?

 1. Najpierw na kartonie narysuj wzór pudełka na prezenty. Aby to zrobić, narysuj kwadrat na kartonie, odchodząc od krawędzi właściwej odległości po bokach pudełka. Wymiary kwadratu są określane zgodnie z pożądanymi wymiarami pudełka.
 2. Po każdej stronie kwadratu (blisko) narysuj prostokąty. Będą to boki pudełka, wybieramy odpowiednie rozmiary.
 3. Przy bokach robimy naddatki 2 cm na zakręty.
 4. Wytnij wzór, dokonaj cięcia u dołu pod kątem 45 °, aby można było zmontować pudełko.
 5. Wkładanie pudełka, przyklejanie dodatków do sąsiednich ścian bocznych.
 6. W ten sam sposób wykonujemy pokrywkę, ale bierzemy pod uwagę, że musi ona być nieco szersza, aby móc zamknąć pudełko. Możesz wykonać pokrywę kartonu w innym kolorze, na przykład jaśniej niż na spodzie pudełka.
 7. Teraz pudełko powinno być ozdobione wstążkami, napisami, papierowymi kwiatami itp.

Jak zrobić trójkątne kartonowe pudełko na prezent?

Nie zawsze na prezent jest standardowe kwadratowe pudełko. Na przykład, trójkątne pudełka są często używane do słodkich prezentów. Jak zrobić takie pudełko teraz to uporządkuj.

 1. Narysuj trójkąt na kartonie. Jego rozmiar powinien być dwukrotnie większy od rozmiaru pudełka.
 2. Użyj linijki, aby oznaczyć środek każdej strony.
 3. Łączymy boki z liniami - będą to linie zagięcia.
 4. Z każdej strony robimy odstęp 1-2 cm.
 5. Wytnij wzór, złóż karton wzdłuż linii zagięcia, zmniejsz dodatki.
 6. Prezentujemy prezent na centralnym trójkącie i zbieramy pudełko - przyklejemy dodatki do boków. Jeśli zapomni się o przydziałach lub nie ma dla nich miejsca na kartonie, to pudełko można zaplombować nitkami. Aby to zrobić, wybieramy grubą kolorową wełnianą nitkę lub wstążkę. Po bokach pudła robimy dziury, a my przewiercamy pudło taśmą.
 7. Ostatnim etapem w produkcji pudełka jest jego dekoracja. Wzywamy do pomocy naszej wyobraźni i cieszymy się z treści uzdolnionej osoby.

Jak zrobić pudełko podarunkowe w kształcie serca?

 1. Jak pokazać osobie swój szczególny związek lub podkreślić romantyczny i delikatny prezent? Oczywiście odpowiednie opakowanie, na przykład pudełko w kształcie serca.
 2. Na tekturze rysujemy schemat przyszłego pudełka, jak na rysunku.
 3. Wytnij kartonowy wzór. Ostrożnie wyciąć wszystkie niezbędne otwory. W przypadku małych gniazd wygodnie jest użyć papieru biurowego do papieru.
 4. Złóż pudełko wzdłuż linii zagięcia.
 5. Teraz dekorujemy pudło, kleimy wstążki lub pomalujemy karton.
 6. Skrzynia jest gotowa, pozostaje w niej umieścić prezent. To pudełko jest odpowiednie dla małych przedmiotów.
Выкройка коробки для подарков