Rumianek - jeden z najpopularniejszych kwiatów w paciorkach. Pierwszym powodem jest piękno i skromność tego cudownego letniego kwiatu, drugim jest prostota jego tkania. Naprawdę splot kwiat koralik nie jest to wcale trudne, nawet dziecko może to zrobić, a proces tkania na pewno będzie interesujący i fascynujący.

Tkactwo rumianku

Zanim zaczniemy tkać, sprawdź, czy mamy wszystko, czego potrzebujemy do tego:

 • małe kulki zielonego, białego i żółtego, jeden ważny warunek - kulki muszą być tego samego rozmiaru, jedna torebka każdego koloru wystarczy do tkania małego rumianku;
 • drut do paciorków, powinien być cienki i elastyczny;
 • nici lub nici do szycia na zielono.
koralik rumiankowy 1

Kiedy wszystko będzie gotowe, zróbmy tkactwo rumianku.

Jak utkać stokrotkę z koralików?

 1. Rozpoczynamy pracę od tkania płatków rumianku. Wytnij kawałek drutu o długości 25 cm i nałóż 15 białych koralików. Teraz przekręć drut na pół tak, aby kulki znalazły się na jednej z równych połówek, a druga pozostaje wolna. Teraz bierzemy drugi ogon drutu i przepuszczamy go przez paciorki, zaczynając od drugiego do ostatniego.
 2. koralik rumiankowy 2
 3. Teraz nakładamy 17 białych koralików na oba końce drutu, wyginając je i przechodząc każdą krawędź drutu przez pierwszy dolny koralik. Skupiamy się na obrazie, jak zrobić to poprawnie.
 4. koralik rumianku 3
 5. Dokręć drut tak mocno, aby trzy wstążki z koralikami znajdowały się w tej samej płaszczyźnie, ale tutaj ważne jest, aby nie przesadzić, w przeciwnym razie zamiast kawałka papieru dostaniemy pączek. Potem znów pracujemy z obydwoma końcami drutu w tym samym czasie - szyjemy na nich teraz 19 koralików, po których końce przechodzą przez ostatnie koraliki wcześniej wykonanych taśm.
 6. koralik rumiankowy 4
 7. Ponownie mocno dokręć drut, układając wszystkie rzędy w jednej płaszczyźnie, przekręcając krawędzie i otrzymując pierwszy gotowy płatek z rumianku.
 8. koralik rumiankowy 5
 9. Teraz zrobimy kilka takich samych płatków, ich liczba zależy od tego, ile chcesz zrobić wspaniałą stokrotkę. Optymalna liczba płatków kwiatu wynosi od sześciu do ośmiu.
 10. Teraz weźmy rumianek serca z koralików. Aby to zrobić, powinniśmy znać technikę francuskiego paciorków. Więc weź żółte koraliki i kawałek drutu o długości 30 centymetrów.
 11. Na cięciu drutu utworzymy działającą pętlę. Teraz nakładamy na drut trzy żółte koraliki, a pozostawiając długi koniec roboczy, przekręcamy drugie oczko robocze.
 12. koralik rumiankowy 6
 13. Na wolnym długim końcu roboczym nałoży się pięć koralików, a my ułożymy nową serię koralików blisko poprzedniej i nie będziemy ciasno skręcać drutu.
 14. rumianek 7
 15. Ponownie naciągamy pięć kulek na końcu roboczym i tak samo mocno, tylko z drugiej strony ustalamy pozycję nowego zrojonego rzędu.
 16. Następnie kontynuujemy tkanie w ten sam sposób, w następnych dwóch parach rzędów naciągamy na drut z 8 kulek i nadal wykonujemy dwie pary po 10 sztuk, tworząc okrągłą trójwymiarową figurę.
 17. koralik rumianku 8
 18. Teraz pod gotowym rdzeniem skręcamy pozostałe końce drutu.
 19. Zróbmy kubek na zielone kulki z rumianku. Wytnij kawałek drutu o długości 20 centymetrów i nałóż na niego tyle kulek, ile pasuje od początku do końca. Trzymając koraliki, obracamy identyczne pętle o długości około 1,5 centymetra w kółko. W rezultacie otrzymujemy 5-6 pętli, a nie więcej. Końce drutu są zamknięte w kole i mocno skręcone.
 20. koralik rumiankowy 9
 21. Kiedy wszystkie elementy korony kwiatu są gotowe, możemy przystąpić do jego montażu. Po pierwsze, kolejno przekręcamy wszystkie wykonane płatki i zamykamy półfabrykat w okrąg.
 22. W otworze uformowanym w środku płatków mijamy końce drutu rdzenia stokrotki i przykręcamy go do łodygi, utworzonej z ogonów płatków. Od dołu na łodydze zakładamy zieloną filiżankę, a także mocno przytwierdzamy. Upewniamy się, że części są ściśle ze sobą skręcone i wystarczająco szczelne, bez tworzenia niepotrzebnych otworów. Oto top, który wynaleźliśmy.
 23. koralik rumianku 10
 24. Poniżej nasza korona będzie wyglądać tak.
 25. koralik rumiankowy 11
 26. Teraz splot stokrotek z zielonych paciorków. Aby to zrobić, weź przewód o długości 45 centymetrów i umieść na nim 8 koralików. Jeden z końców drutu rozwinie się i przeskoczy z powrotem przez wszystkie koraliki oprócz pierwszego. Patrzymy na liczbę, co powinno się stać.
 27. koralik rumiankowy 12
 28. Na jednym końcu drutu odbieramy cztery koraliki i rozwijamy je w taki sam sposób, jak w poprzednim akapicie.
 29. koralik rumiankowy 13
 30. Zrób to samo z drugim końcem drutu.
 31. Teraz pracujemy na obu końcach w tym samym czasie. Dodaj je razem i wpisz 4 koraliki.
 32. koralik rumiankowy 14
 33. Następnie wykonujemy gałęzie w liściach, powtarzając cztery ostatnie punkty z każdym końcem. Wybieramy rozmiar według własnych upodobań, ale należy zauważyć, że zbyt bujne liście nie będą trwałe z powodu swojej wagi. Próbujemy zrównoważyć rozmiar wierzchołka kwiatu z rozmiarem liści.
 34. chamomiles z koralików 15
 35. Teraz kończymy montaż rumianku z koralików. Najpierw mocno przymocuj liście do łodygi rumianku, uważnie biorąc pod uwagę ich położenie, a następnie kilkakrotnie zwiń nitkę nici i mocno owinąć nią kwiatostan kwiatu.
 36. koralik rumiankowy 15
 37. Tkania gotowy rumianek kulki. Pozostaje wymyślić jej wsparcie, włożyć wazon z wikliny koralikowej lub włożyć do garnka z ziemią. Również ten uroczy kwiat może stać się ekskluzywną broszą lub niezwykłą pilot zdalnego sterowania .
 38. koralik rumiankowy 17