Wszelkie hobby, zwłaszcza rękodzieło, jest działaniem dla duszy. Ale jest tak miło, gdy twoje własne kreacje, które dają kawałek serca i dużo czasu, nie tylko sprawiają, że czujesz się wygodniej i udekorujesz dom, ale także wykonujesz przydatne funkcje. Na przykład róże z papieru falistego może dekorować temat dekoracji wnętrz (np. jako elementy topiary ) lub prezent dla ukochanej osoby. A róże z satynowych wstążek, mk do produkcji, które oferujemy, będą doskonałym dodatkiem do gumki lub prostej szpilki do włosów, dekoracji do pakowania prezentów lub głównego elementu panelu ściennego. Te cudowne, piękne i delikatne kwiaty nie wymagają materialnych kosztów, ponieważ możesz zrobić różę z satynowych wstążek z pozostałości po poprzednich rękodziełach, które na pewno znajdziesz w domu. Zacznijmy?

Będziemy potrzebować:

 • różowa lub czerwona i zielona wstążka satynowa (szerokość 5 centymetrów);
 • nożyczki;
 • lżejszy;
 • władca;
 • igła z nitką;
 • pistolet do klejenia.
róże z satynowej wstążki2
 1. Tak więc, wyciąć pięć kawałków 8 centymetrów i tę samą długość 13 cm różowej wstążki satyny. Z zielonej taśmy - dwie sztuki długości na 15 centymetrów. Następnie ostrożnie rozprowadź krawędzie plasterków tych segmentów za pomocą konwencjonalnej zapalniczki. Uważaj - taśma bardzo szybko się topi.
 2. róże z satynowej wstążki3róże z satynowej wstążki4
 3. Teraz z przygotowanych kawałków wykonujemy płatki róż. Aby to zrobić, rogi powinny być złożone do środka i przymocowane kołkiem dla wygody. Następnie na dolnej krawędzi wykonaj ścieg.
 4. róże z satynową wstążką5róże z satynowej wstążki6
 5. Bez robienia węzła, pociągnij nić tak mocno, jak to możliwe, a następnie przymocuj ją węzłem. Możesz także dołączyć dodatkową linię.
 6. róże z satynowej wstążki7róże z satynowej wstążki8
 7. Z kolejnych segmentów wykonujemy te same płatki, ale wielkość 6-8 z nich powinna być duża. Robi się to po prostu - nie zbliżaj krawędzi krawędzi do siebie (potrzebujesz dwóch szpilek). Podobnie, zabezpiecz je ściegiem.
 8. róże z wstążki satynowej9róże z satynowej wstążki10
 9. Następnie dokręć wycinek płatka i zabezpiecz go nitką. Takie puste dla przyszłości pąki róż wykonane z satynowych wstążek powinny należeć do ciebie.
 10. róże z satynowej wstążki 11róże z satynowej wstążki12
 11. Kiedy wszystkie płatki są gotowe, możesz wziąć zestaw róż z szerokiej satynowej wstążki, składając je w kolejności określonej na zdjęciu. Musimy zacząć od najmniejszej wielkości pustych miejsc.
 12. róże z satynowej wstążki13róże z satynowych wstążek14
 13. Następnie, montaż masowych róż z satynowych wstążek kontynuuje się za pomocą pistoletu do klejenia. To w końcu powinno się okazać.
 14. róże z satynowej wstążki15róże z satynowej wstążki16
 15. Na koniec, od tyłu satynowej róży, przyklej kawałek taśmy dookoła okręgu tak, aby wszystkie sekcje były ukryte. Zrobione!
róże z satynowej wstążki17róże z satynowych wstążek18

Do tak delikatnego i pięknego kwiatu można przyczepić spinkę do włosów i zwykłą gumkę na odwrotnej stronie. Akcesoria do włosów wykonane z satynowych lub jedwabnych wstążek można nosić jak co dzień, a także uzupełniać je uroczystymi obrazami.

Technika tkania

Jeśli masz kawałki wąskiej satynowej wstążki, to wyplatanie róż z nich będzie wyglądać lepiej niż z szerokich. Aby utworzyć jeden pączek potrzebujesz tylko 25 centymetrów wąskiej (2-3 centymetrów) taśmy. Najpierw tworzy się podstawa pączka, a następnie cewki obracają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zginając zewnętrzną górną krawędź taśmy z każdym nowym zwojem. Tak samo, dopóki cała taśma się nie skończy. Następnie za pomocą nici lub pistoletu do klejenia u podstawy pączka, zapnij wstążkę, ponieważ bez niej po prostu zakwitnie. Tylko pół godziny-godziny potrzebujesz, aby z przyjemnością, łatwo i bez wysiłku zorganizować całą masę. Taki artykuł w wiklinowym koszu będzie wyglądał uroczo i stanie się wygodniejszy w domu.

róże z satynowych wstążek19róże z satynowej wstążki20
róże z satynowej wstążki21róże z satynowej wstążki22

Takie miniaturowe róże mogą być również łatwo wykorzystane do ozdabiania każdej odzieży. Prosta letnia sukienka dziecięca, ozdobiona satynowo ręcznie robionymi różami, od razu rzuci nowe kolory, a elegancka broszka na garniturze biurowym doda kropli romantyzmu i kobiecości. Nie zapominaj, że bliski przyjaciel lub siostra z pewnością będzie zachwycony tak wspaniałym i uduchowionym darem.