Polimerowa glina stała się ostatnio bardzo popularnym materiałem. W sklepach można teraz zobaczyć ogromną różnorodność biżuterii z glinki polimerowej, która przyciąga wzrok jasnymi odcieniami i stylowym wyglądem. Ale wśród tych dekoracji można wyróżnić w specjalnej serii - róże z gliny polimerowej. Te eleganckie kwiaty, umiejętnie uformowane z gliny, fascynują ich delikatnością i pięknem. Ale gdzie bardziej interesujące jest wytwarzanie takiej biżuterii zamiast kupowania. Zobaczmy, jak zrobić różę z gliny polimerowej.

Master klasy do robienia róż z gliny polimerowej

Przed przystąpieniem do procesu wytwarzania róż z glinki polimerowej, określmy, jakie materiały będą potrzebne podczas pracy:

 • glina polimerowa;
 • igła do cięcia płatków;
 • maszyna do szkła lub makaronu do zwijania glinki polimerowej.

Materiały, jak widać, potrzebują bardzo niewiele, to jest, między innymi, needlewomen i przyciąganie polimerowej gliny, ponieważ aby zacząć robić coś z tego materiału, w rzeczywistości tylko on sam jest potrzebny.

Cóż, zdecydowaliśmy się na niezbędne materiały, a teraz rzeźbimy różę z gliny polimerowej.

 1. Rozwałkuj polimerową glinę w cienkie paski. Następnie za pomocą igły wyciąć trzy paski paska z jednego paska. Płatki, z których powstaje róża, można podzielić na trzy grupy, a płatki każdej grupy mają inny kształt. Pierwsze płatki są bliższe owalnemu kształtowi.
 2. Róże z glinki polimerowej1Róże z glinki polimerowej2
  Róże z glinki polimerowej3Róże z glinki polimerowej4
 3. Delikatnie usuń nadmiar gliny wokół brzegów płatków. Następnie wygładź krawędzie palcami, aby były równe (jeśli chcesz, aby brzegi płatków róży były grubsze, nie rób tego).
 4. Róże z glinki polimerowej5
 5. Następnie wywałkuj małą kulkę z gliny polimerowej. Będzie to podstawa róży, wokół której wzrośnie pączek. Teraz weź rzeźbione płatki. Owiń dwa pierwsze z kolei wokół podstawy, tworząc pączek. Pierwszy płatek powinien być bardziej zamknięty, ale drugi i trzeci są już lekko otwarte, podobnie jak płatki prawdziwej róży. Dostajesz małą różę, ledwie otwarty pączek. Zasadniczo można go już stosować w dekoracjach, uzupełniając duże róże.
 6. Róże z glinki polimerowej6Róże z glinki polimerowej7Róże z glinki polimerowej8
  Róże z glinki polimerowej9Róże z glinki polimerowej10Róże z glinki polimerowej11
 7. Teraz dochodzimy do drugiej grupy płatków, będą też trzy z nich. Ich forma jest już nieco inna - mają spiczastą górną część i duże rozmiary. Wytnij płatki i powtórz krok 2. Następnie dołączamy płatki do naszej róży. Nie zapomnij nadać brzegom płatków nieco bardziej zakrzywionego kształtu, ponieważ nawet płatki wyglądają nienaturalnie. W ten sposób najlepiej przymocuj płatki - pierwsze dwie obok siebie, a trzecie w szczelinie między nimi (częściowo zakryją się wzdłuż krawędzi). Ponownie możesz ukończyć róże na tym etapie i użyć go w produktach.
 8. Róże z glinki polimerowej12Róże z glinki polimerowej13Róże z glinki polimerowej14
  Róże z glinki polimerowej15Róże z glinki polimerowej16Róże z glinki polimerowej17
  Róże z glinki polimerowej18Róże z glinki polimerowej19Róże z glinki polimerowej20
 9. Teraz przejdź do ostatniego kroku w tworzeniu róży i ostatniej grupy płatków. Są one podobne w kształcie do płatków trzeciej grupy, ale muszą być większe i tym razem nie ma trzech płatków, ale cztery. Nie zapomnij, ponownie, trochę "zmarszczek" na krawędziach płatków, aby były realistyczne. Napraw te ostatnie płatki wokół już zakończonej części róży, tworząc już otwarty pączek. Następnie pozostaje tylko upiec różę w piecu, aby glina polimerowa stwardniała.
Róże z glinki polimerowej21Róże z glinki polimerowej22

W ten sposób wytwarzamy róże z polimerowej gliny - łatwo i przyjemnie!