Kiedy małe dziecko dorasta, pojawia się szerszy krąg miejsc, oprócz prewencyjnych wizyt w klinice, gdzie możesz zabrać go ze sobą: do sklepu, gości, podróży. Czasami często trzeba stać w kolejce przez kilka godzin. W takim przypadku kwestia naturalnych potrzeb dziecka staje się pilna. I zdarza się, że nie każde dziecko chce iść do dużej toalety lub do "krzaków". Zwykły garnek, który stale się z tym niesie, nie jest możliwy. Przedłużająca się abstynencja w tym przypadku może w niepożądany sposób wpłynąć na ogólny stan zdrowia i zdrowie dziecka.

Rodzaje doniczek drogowych

Kiedy matka i dorośle dziecko są z dala od domu, a dziecko ma potrzebę pójścia do toalety, dziecinna garnka drogowa przyjdzie jej z pomocą. Może być używany na drodze, w miejscu publicznym, w sytuacji, gdy nie ma zwykłego łóżeczka pod ręką. Garnki są trzech rodzajów:

  • składany garnek dla dziecka;
  • nadmuchiwany garnek podróżny;
  • wysokie krzesełko.

Składany garnek podróżny

garnek drogowy

Najpopularniejszy jest pierwszy typ, ponieważ mechanizm składania sprawia, że ​​nie zajmuje on dużo miejsca w torbie. Składany garaż składany na drodze ma płaski kształt iw razie potrzeby można go łatwo powiększyć nawet jedną ręką. W zestawie zdecydowanie należy kupić dodatkowe jednorazowe jednorazowe wkładki ze specjalną warstwą chłonną, które są umieszczane na samej ramce garnka i po wykonaniu przez dziecko wszystkich czynności, ta wkładka jest również usuwana jako używana pieluszka. Większość modeli ma w swojej konfiguracji futerał, który pozwala na transportowanie składanego garnka drogowego zgodnie z zasadami higieny. W niektórych modelach, na przykład Potette Plus, można dodatkowo zakupić silikonową wkładkę wielokrotnego użytku, której zastosowanie przyczynia się do wygodniejszego odnalezienia dziecka w doniczce. Dzięki tej wkładce może być używany w domu jako zwykła doniczka. A obecność bocznych nóg pozwala na użycie go do instalacji w toalecie. Składany garnek jest idealny do podróżowania z małym dzieckiem w miejscach publicznych, do miejsca odpoczynku lub do odwiedzenia.

Dmuchana doniczka podróżna

garnek drogowy 3

Mama na drodze może wziąć dla dziecka nadmuchiwaną doniczkę, która ma wiele zalet w porównaniu ze składanym:

  • ma małą masę i rozmiar;
  • proces inflacyjny trwa krócej niż minutę;
  • proces oczyszczania wygląda jak wyrzucenie zawartości, eliminując potrzebę dodatkowego zakupu wymiennych wkładek;
  • Większość modeli ma jasny design i piękne zdjęcia, które są w stanie przyciągnąć uwagę dziecka.

Jednakże, doniczka nadmuchiwana ma jedną znaczącą wadę: po użyciu w zamierzonym celu, konieczne jest przepłukanie dna garnka bieżącą wodą w celu dalszego złożenia i oczyszczenia w torebce. Czasami jednak często nie ma wody na rękę, aby opróżnić pulę. Zwłaszcza jeśli konieczność wizyty w toalecie powstaje na drodze.

Drogowy taboret

garnek drogowy 4

Ten typ garnka został opracowany przez amerykańską firmę 4Kids. Po złożeniu jest to plastikowa obudowa ze składanym uchwytem. Do jej zastosowania konieczne jest odepchnięcie dwóch połówek obudowy, w wyniku czego otworzy się ukryte pod nim siedzisko. Taki garnek wymaga również dodatkowych wymiennych wkładek, a następnie ich usunięcia. Innowacje deweloperów to dwa przedziały po bokach, które w razie potrzeby można zamknąć i mogą służyć jako miejsce do przechowywania higienicznych akcesoriów podczas transportu: można włożyć wilgotne chusteczki, wymienne wkładki, papier toaletowy. Dzięki swojej przestronności mama będzie miała wszystkie potrzebne narzędzia pod ręką. Krzesełko różni się dość wysoką ceną w porównaniu ze składanym lub nadmuchiwanym garnkiem. Jego cena w sklepach to ponad 50 lat. e. z wyłączeniem kosztu wymiennych wkładek.

Niezależnie od tego, jaki model drogi wybierzesz, najważniejszą rzeczą jest wygoda i spokój ducha, dzięki którym może on w każdej chwili robić tak ważne rzeczy, jak chodzenie do toalety bez potępienia dorosłych, których tak długo nie toleruje.