Pieluszki wielokrotnego użytku zrób to sam - klasa mistrzowska Nowomodne urządzenia zadowolą nowo powstałe matki i ułatwią im życie. Weźmy na przykład jednorazowe pieluchy - pieluch nie trzeba myć, a podczas spaceru nie można się martwić, że mały tyłek będzie mokry. Ale w wielu rodzinach dodatkowa pozycja wydatków nie pasuje do budżetu rodzinnego, a potem przychodzi na ratunek pieluszki wielokrotnego użytku, które nie są dużo gorsze od ich jednorazowych odpowiedników.

Master class: jak zrobić pieluchy wielokrotnego użytku własnymi rękami

Zalety pieluszek wielokrotnego użytku zostały docenione przez wiele matek przez długi czas. Po pierwsze, jest to oszczędność, po drugie, jest czystym, suchym tyłkiem dla dziecka bez pieluszkowego wysypki, a po trzecie, jest prawdziwą pomocą na etapie nocowania. Na tle powyższych zalet czas i wysiłek poświęcony na krawiectwo pieluszki będą wydawać się zwykłą drobnostką. Dlatego przygotujmy niezbędne materiały i od razu zabieramy się do pracy:

 1. Tak więc, aby uszyć pieluchy wielokrotnego użytku własnymi rękami, potrzebujemy: wzoru, ściereczki z ceraty (warstwa zewnętrzna), miękkiego naturalnego materiału (warstwa wewnętrzna), gumki, zapięć na rzep, nici, nożyczek i innych akcesoriów do szycia.
 2. Teraz, gdy wszystko jest już gotowe, przejdźmy bezpośrednio do procesu produkcyjnego. Pobierany materiał (olej i naturalny) składamy na pół, nakładamy wzór i wycinamy.
 3. Pieluchy wielokrotnego użytku typu "zrób to sam" - klasa mistrzowska 1
 4. Następnie przyszywamy małą warstwę ceraty do wewnętrznej warstwy.
 5. Pieluszki wielokrotnego użytku zrób to sam - klasa mistrzowska 2
 6. Następnie z przodu zewnętrznej warstwy przyklejamy rzepy, a na plecach "uszy" - kumpli.
 7. Pieluszki wielokrotnego użytku zrób to sam - klasa mistrzowska 3
 8. Następnie szyjemy elastyczne gumki po bokach pieluchy tak, aby przylegały ściśle do nóg i nie przepuszczały płynu. Również zszyj gumę wokół krawędzi wewnętrznej warstwy.
 9. Pieluszki wielokrotnego użytku zrób-to-sam - master class 4
 10. Teraz szyjemy części, obracamy je i wzdłuż obwodu układamy linię maszynową.
 11. Pieluszki wielokrotnego użytku zrób to sam - master class 5
 12. Następnie wykonaj wkładkę: weź ręcznik, wytnij prostokąt, złóż go kilka razy i włóż do naszej pieluszki. Przy okazji, gdy robisz własne wkłady do prania wielokrotnego użytku, możesz użyć innych materiałów, takich jak gaza, mikrofibra, tkanina bawełniana.
 13. Pieluszki wielokrotnego użytku zrób-to-sam - master class 6
 14. To w rzeczywistości jest gotowe. Teraz już wiesz, jak zrobić pieluchy wielokrotnego użytku i wkładki do nich własnymi rękami. Jak widać, proces ten nie jest pracochłonny, ale interesujący, a nawet przyjemny, jak każdy wysiłek związany z opieką i wychowywaniem dziecka.
 15. Pieluszki wielokrotnego użytku zrób-to-sam - master class 7