Często w naszym do domu i nieproszeni goście pojawiają się w ogrodzie, który natychmiast zaczyna czuć się panami - to mrówki. Ich kolonie są bardzo liczne, aby wydedukować, co może być dość trudne. Jeśli nie zastosujesz środka zaradczego przeciwko mrówkom w odpowiednim czasie, wówczas nasadzenia w ogrodzie będą zagrożone, aw mieszkaniu mogą rozprzestrzenić infekcję, czołgając się teraz w koszu na śmieci, a następnie na stole.

Środek zaradczy dla czerwonych i czarnych mrówek w domu

W prywatnych domach i mieszkaniach w zasadzie osiedlają się dwa gatunki owadów. Czerwone mrówki są bardzo małe i mogą żyć dosłownie w całym mieszkaniu - w kuchni, w łazience w sypialni. Takie nieprzyjemne sąsiedztwo nikomu nie odpowiada, ponieważ produkty przypadkowo zapomniane na stole są teraz zagrożone, a nawet czystą pościel w szafie można wybrać do gniazda.

Do walki z kosmitami zawsze używano mieszaniny żółtka jaja zmieszanego z cukrem i kwasem borowym w proszku. Ale zdarza się, że ta metoda nie działa, ponieważ mrówki szybko dostosowują się do wszystkich rodzajów trucizn.

W takim przypadku potrzebne będą bardziej radykalne środki, mianowicie potężne trucizny pochodzące od mrówek domowych. Niestety, wiele z nich w postaci aerozoli lub cieczy jest bardzo toksycznych i może być szkodliwych dla ludzi i zwierząt domowych. Dlatego pożądane jest, aby opuścić mieszkanie na kilka dni po przetworzeniu pokoju.

Żele owadobójcze zawierające truciznę są bardziej skuteczne niż aerozol, ponieważ owady nie umierają natychmiast, ale przenoszą kropelki żelu do mrowiska, stopniowo zatruwając całą kolonię. Minie około tygodnia, aby ukończyć eksterminację, a efekt remedium trwa około 3 miesięcy.

Czarne małe mrówki żyją głównie w domach prywatnych, a na początku lata akumulacja skrzydlatych samic przeraża mieszkańców. Aby uniemożliwić aktywne rozmnażanie potomstwa, konieczne jest regularne zatruwanie kolonii. Od czerwonych i czarnych mrówek takie środki w postaci aerozolu pomogą:

  • Raptor;
  • Walka;
  • Reid

Żele jakościowe obejmują:

  • Globol;
  • Fas;
  • Storm

Jest jeszcze jedna grupa narzędzi, które ludzie lubią w walce z mrówkami - są to pudry i ołówki:

  • Złocienie;
  • Masza;
  • kwas borowy;
  • boraks.

Ponadto istnieją nowoczesne pułapki z trującym związkiem wewnątrz, niedostępne dla dzieci i zwierząt domowych (Raptor, Combat). Ale nadzieja na wszelkiego rodzaju urządzenia ultradźwiękowe nie jest tego warta - to pieniądze, rzucone na wiatr.

Środki do walki z mrówkami w kraju

Przez długie lata sąsiedztwa człowieka i mrówki na prywatnej działce, ludzie próbowali wielu sposobów, aby odeprzeć znienawidzone owady z ich ogrodu i ogrodu warzywnego - niektóre z nich są bardzo skuteczne.

Środki używane przez mrówki w naturze są podzielone na chemiczne i ludowe. Te pierwsze są bardziej skuteczne, ale jednocześnie są toksyczne dla ludzi i mogą dostać się do warzyw i owoców. Istotnie, w tym samym czasie z mrówkami, konieczne jest zniszczenie ich źródła żywności - mszycy, która zajmowała się wszelkiego rodzaju gałązkami i pędami w ogrodzie.

Wszystkie mrówki uwielbiają słodycze, co oznacza, że ​​jest to najlepsza przynęta dla nich. Możesz wziąć miód, dżem lub cukier i wymieszać je z kwasem borowym, a następnie rozłożyć tę mieszankę w miejscach owadów.

Niektórzy ogrodnicy i ogrodnicy ćwiczą wlewanie wrzątku w ruchy mrówek, Rozwiązanie przeciw mrówkom ale nie można pozbyć się wszystkich mrówek, ponieważ większość jest głęboko pod ziemią.

Zauważono, że mrówki ogrodowe nie tolerują zapachu moczu, ponieważ niektórzy eksperymentatorzy wypełniają go mrówkami. Innym oryginalnym, ale skutecznym sposobem jest posypanie semoliny lub prosa w pniach drzew i mrowiskach. Nie jest jasne, z jakiego powodu, ale po chwili cała kolonia przenosi się do bezpieczniejszego miejsca.

Niezależnie od tego, co zdecydujesz się traktować na działce lub mieszkaniu w ogrodzie, miej na uwadze - zajmie to 3-4 miesiące, a mrówki powrócą ponownie i dlatego musisz wykonać kilka zabiegów profilaktycznych w ciągu roku.