Kontrola insektów w ich letnim domku jest żmudnym i skomplikowanym procesem. Szczególnie przez długi czas konieczne jest wybranie skutecznych produktów mrówkowych. Konwencjonalnie wszystkie istniejące obecnie metody można podzielić na dwa typy. Niektóre mają na celu zniszczenie mrowiska, a te ostatnie nie pozwalają owadom na dostanie się do drzewa.

Skuteczne lekarstwo na mrówki ogrodowe

Należy zrozumieć, że usunięcie tych owadów w ciągu kilku dni lub nawet tygodni nie zadziała. Faktem jest, że mrowisko to nie tylko wzgórze ziemi. Jest to dość złożona i dobrze chroniona struktura, której główna część znajduje się głęboko pod ziemią. Dlatego samo wylewanie trucizny z góry nie wystarczy.

Ze względu na osobliwości mrowiska, środek przeciw mrówkom w ogrodzie będzie skuteczny tylko w jednym przypadku - gdy substancje chemiczne trafią bezpośrednio do magazynów larw. Więc zobaczysz efekt narkotyków dopiero po pewnym czasie. Się przeciwko owadom produkowanym w tych postaciach: proszki, granulki i żele. Po prostu pozostaw go w pobliżu miejsca, gdzie występuje duża kumulacja owadów (ta metoda jest odpowiednia dla granulatów i proszków). Żel jest zwykle traktowany pniami drzew.

Środek przeciw mrówkom na działce - ochrona lądowania

Tak więc, przygotowania do zniszczenia mrowiska, rozproszeni po stronie, teraz trzeba podjąć środki w celu ochrony roślin. Wszystkie działania będą miały na celu zapobieganie owadom i tworzenie dla nich przeszkód. Aby chronić drzewa i krzewy przy użyciu następujących rodzajów funduszy od mrówki w ogrodzie .

  1. Tak zwane bariery wodne. Ta metoda jest bardzo wygodna i jest najczęściej stosowana w przypadku krzewów. Weź zwykłą oponę i pokrój ją na pół. Leżymy wokół korzeni krzewu i wlewamy wodę. Ta pula wokół lądowania mrówek nie będzie w stanie pokonać.
  2. W celu ochrony pni drzew owocowych pomoże zwykła folia. Z tego zbudowania czegoś podobnego do spódnicy. Dolna krawędź powinna być ostra, wtedy mrówki po prostu nie mogą się czołgać i dostać do lądowania.
  3. Dosyć skutecznym lekarstwem na mrówki ogrodowe jest specjalna taśma samoprzylepna. W przybliżeniu 80 cm od ziemi, pasy te są zamocowane na pniach drzew owocowych. Konieczne jest naprawienie tego cudu ochrony na początku marca, a następnie we wrześniu zostaje on usunięty i umieszczony na nowym. To narzędzie doskonale chroni przed wieloma gatunkami owadów i nie pozwala im dotrzeć do korony drzewa i dojrzałych owoców.

Środek ludowy dla mrówek ogrodowych

Niektórzy mieszkańcy lata uważają nawet najbardziej udowodnione i najlepsze lekarstwo na mrówki z podejrzeniem, ponieważ jest to chemia. Jeśli używasz gotowych produktów przemysłowych wydaje się być niebezpieczny dla zdrowia, to musisz radzić sobie ze szkodnikami naturalnymi metodami. Oto lista najpopularniejszych opcji krajowego środka zaradczego dla mrówek ogrodowych.

  1. Ponieważ te owady nie lubią ostrych zapachów, wielu letnich mieszkańców używa ząbków czosnku, aby je odstraszyć, ułożyć świeżo zerwaną miętę i piołun . Stosuje się nawet cynamon i pietruszkę.
  2. Aby zniszczyć bardzo najlepszy lek na mrówki mrowisko używa ciepłej wody. Mrowisko jest nieco odkopane, a następnie wlewa się dużą ilość wrzącej wody.
  3. Kwas borowy pozostaje popularnym lekiem do dziś. Miesza się go z cukrem, rozcieńcza wodą z miodem, a nawet wlewa do mielonego mięsa. Wszystko to jest określone na miejscu w miejscach akumulacji owadów.
  4. Jako remedium na mrówki w ogrodzie zastosowano syrop cukrowy z dodatkiem drożdży.
  5. Niektórzy wolą metodę klinowo-klinową i wprowadzają mrówki leśne na miejsce. Po chwili czarny ogród odchodzi i ustępuje miejsca większym leśnym odpowiednikom.