Niezwykły kolor, smak i zapach, żółte pomidory zawsze znajdują swoich fanów. Nawiasem mówiąc, istnieje wiele odmian tych wspaniałych warzyw. Opowiemy o tym, co najlepsze.

Odmiana "Persimmon"

Ta nazwa żółte pomidory są ze względu na wygląd jagód. Na krzakach odmiany "Persimmon" , osiągając wysokość 1,5 m, od lipca zwisają mięsiste (150-200 g) i słodkie owoce o jaskrawym pomarańczowym kolorze. Wydajność odmiany wynosi 4-5 kg ​​na krzak.

żółte odmiany pomidorów 1

Odmiana "Trufla"

Pomidory "Truflowy żółty" zaskakują niecodziennym wyglądem - mają kształt gruszki z podłużnymi żebrami, duże (100-150 g), mięsiste, dobrze przechowywane. Krzewy pomidora "Trufla" rosną do 1,5 m. Odmiana jest w połowie sezonu, o wysokiej wydajności.

żółte pomidory odmiany 2

Ocena "Upadek miodu"

Wśród pomidorów koktajlowych żółte odmiany mogą być reprezentowane przez "kroplę miodu". To jest piękne pomidory w kształcie gruszki, mają jasny bogaty żółty kolor i słodki delikatny smak. Każdy owoc osiąga wagę tylko 10-15 g. Przy okazji, krzew "Honey drop" jest dość rozgałęziony, z dużymi liśćmi i gronami.

żółta odmiana 3 pomidory

Ocena "Golden Bunch"

Jeśli chcesz wyhodować żółte małe pomidory, zdobądź nasiona odmiany "Złota wiązka". Ten wczesny dojrzały certyfikat wymaga jedynie 85 dni przed osiągnięciem dojrzałości od pojawienia się pędów. Na pędach o długości do 1 m pojawiają się zaokrąglone, żółto-pomarańczowe owoce ważące do 20 g. Główną atrakcję odmiany Golden Cluster można uznać za możliwość uprawy na balkonie lub loggii.

żółte pomidory odmiany 4

Odmiana "Honey Giant"

W poszukiwaniu dużych żółtych pomidorów zwróć uwagę na odmianę Honey Giant. Jest to wczesna dojrzała odmiana o okrągłych owocach pokrytych żółtą skórką i różowym smacznym miąższem. Waga pomidora może osiągnąć 300-400 g, rzadko 500-600 g. Owoce są bardzo odporne na pękanie, dobrze znoszą transport.

żółte pomidory odmiany 5

Odmiana "Orange"

Jest to jedna z najpopularniejszych odmian żółtych pomidorów. Rośliny w wysokości dochodzą do 1, 5 m. Na ich pędach zwykle rosną jasnożółte owoce, w kształcie i kolorze przypominającym smaczne cytrusy. Podobieństwo widoczne jest również podczas cięcia pomidora. By the way, owoce są duże - ich waga wynosi 200-400 g.

żółta odmiana 6 pomidorów

Odmiana "zero"

Wśród odmian żółtych pomidorów "Zero" wyróżnia się zwiększoną zawartością beta-karotenów i witamin. Jest to wczesny dojrzały i owocny gatunek. Owoce "Zero" pomarańczowe, smaczne i średniej wielkości - osiągają masy do 160 g

klasy 7 żółtych pomidorów

Klasa "Żółta kula"

Odmiany pomidorów "Żółta kula" można określić jako średnią. Ich owoce są okrągłe, średniej wielkości (waga 150-160 g) mają słodki smak i delikatny aromat.

ósemka żółtych pomidorów