Wszyscy wiemy o niepokojącym nastawieniu matek do gotowania swoich dzieci. A jeśli chodzi o pierwszy uzupełniający posiłek z okruchów, to należy podchodzić do przygotowywania tego jedzenia ze szczególną ostrożnością. Puree ze śliwek dla niemowląt jest nie tylko przydatna, ale także niezwykły produkt ze względu na łagodne działanie przeczyszczające tego suszonego owocu. Jak gotować tłuczone ziemniaki w domu? Spójrzmy na kilka przepisów na przygotowanie rodzaju pomocnika dla Twojego dziecka.

Puree ze śliwek

Składniki:

  • woda - 1 przedmiot;
  • suszone śliwki - 8 szt.

Przygotowanie

Przepis na przeciery z suszonych śliwek jest dość prosty. Jagody powinny być bardzo dobrze obmyte w przegotowanej wodzie, ponownie zalać przegotowaną wodą i pozostawić do zaparzenia na noc. Następnie wlej wodę do osobnej szklanki i zmiel je przez sito. Jeśli tłuczone ziemniaki są zbyt grube - możesz dodać odrobinę odsączonej wody. Wodę można również spożywać jako pokarm - jest przydatna do pracy z jelitami. I nie przesadzaj z porcją puree z suszonych śliwek ze względu na wszystkie znane właściwości przeczyszczające.

Wystarczy wyobrazić sobie przepis na przecier z gotowanych suszonych śliwek.

Przecier puree

Składniki:

  • suszone śliwki - 10 sztuk;
  • woda 50 ml;
  • cukier - 5 g;
  • skrobia - 1/2 łyżeczki.

Przygotowanie

Śliwki należy umyć, można - płynącą wodę. Następnie włożyć emaliowane naczynia i napełnić wodą. przecier z suszonych śliwek Doprowadzić do wrzenia i gotować przez około pięć do ośmiu minut. Jak zagotować - ubij wszystkie blendery, dodaj cukier i gotuj masę, aż cukier się rozpuści. Pod koniec gotowania dodaj odrobinę przegotowanej wody i dodaj podłogę z łyżeczki skrobi, aby uzyskać bardziej przyjemną konsystencję. Ale taki przecier z suszonych śliwek najlepiej nadaje się starszym dzieciom. Jeśli gotujesz dla niemowląt, lepiej wykluczyć skrobię.

Również stopniowo w diecie dziecka można wejść przecier z śliwki lub dowolny przecier warzywny , najważniejsza reakcja dziecka na wstrzyknięty produkt.