Dziecko dorasta, a mama ma nowe zmartwienia: czas stopniowo przejść na stały pokarm. Takie wydarzenie jest zarówno świętem, jak i testem dla obu. Zwykle pierwsze suplementy zaczynają się od 4 do 6 miesięcy za pomocą płynnych kaszek. Zacznij od pół łyżeczki, stopniowo przechodząc do pełnego karmienia.

Owoce zaczynają dodawać do dziecka w żywności od około 5-6 miesięcy. Podczas pierwszego karmienia zwija się, wypluwa nowe pożywienie, rozlewa je po twarzy. Ale nie na długo. Zazwyczaj dzieci szybko zaczynają rozumieć: owoce są bardzo smaczne. A teraz, po kilku dniach, kiedy zobaczył swoją matkę, z talerzem przecieru owocowego, dziecko zaczyna wydawać radosne dźwięki, jakby chciało powiedzieć: "Chodź raczej mnie nakarm".

Na początku nie powinieneś podawać zacieru kilku owoców. Lepiej zacząć od jednego gatunku. Aby uniknąć reakcji alergicznej, nie jest konieczne podawanie dziecku owoców egzotycznych lub czerwonych. Najlepszym rozwiązaniem dla pierwszych produktów owocowych mogą być jabłka, śliwki, gruszki.

Puree do śliwek dla dzieci do gotowania nie jest trudne. Konieczne jest wybranie tylko dojrzałych owoców miękkich odmian nie kwasowych. Śliwki są bogate w wiele korzystnych substancji: fruktozę, glukozę i sacharozę; witaminy A, C, B1, B2, P, kwasy organiczne, taniczne, azotowe, substancje pektynowe. Minerały w śliwkach są bardziej obfite niż w jabłkach i gruszkach. Śliwka zawiera wystarczająco dużą ilość potasu i fosforu, co jest szczególnie przydatne dla układu nerwowego małego człowieka. Teraz powiemy ci, jak zrobić śliwki dla niemowląt.

Tłuczone ziemniaki dla dziecka

Składniki:

  • śliwki.

Gotowanie

Odcedź dokładnie spłucz pod bieżącą wodą i gotuj przez 10 minut. Kiedy owoce ostygną, usuń skórę, usuń kości. Miazgę mielono w blenderze.

W wieku 7-8 miesięcy możesz zacząć podawać dziecku połączone dania. tłuczona śliwka Ściętą śliwkę dla dziecka można uzupełnić jabłkiem, gruszką lub bananem. Przygotuj mieszane tłuczone ziemniaki dla podobnej receptury. Najpierw owoce gotujemy, a następnie za pomocą blendera mielimy do stanu papkowatego.

Puree gruszkowe Śliwki i inne owoce bez gotowania należy podawać dzieciom nie wcześniej niż 8-9 miesięcy. Świeże owoce są obrane i postrzępione. Wszystkie przeciery owocowe należy przygotować tylko na jedno karmienie, lepiej nie zostawiać na zapas.

Oprócz owoców możesz ugotuj dziecięce puree według naszych prostych wskazówek.