W rankingu plaże w Chile jednym z pierwszych miejsc jest plaża Pucon - prawdziwy raj dla miłośników przygód. Czarny wulkaniczny piasek, krystaliczna woda i fantazyjne krajobrazy decydują o wyjątkowości tego miejsca. Tylko tutaj możesz całkowicie oderwać się od zwykłego zamieszania i położyć się nad jeziorem, kontemplując otaczającą przyrodę. W rozrywce nie brakuje - plaża Pucon oferuje wiele możliwości spędzania czasu na każdy gust!

Вид на побережье

Odpoczynek na plaży w Pucon

Czy znasz wiele miast położonych pomiędzy pięknym jeziorem a ogromnym wulkanem? Pukon nazywany "stolicą turystyki aktywnej", a nie tylko samymi mieszkańcami - znany jest daleko poza nią Chile , jako jedno ze światowych centrów ekoturystyki i spływów kajakowych. Ale ludzie przyjeżdżają do Pucon nie tylko po to, aby wspiąć się na wulkan lub zjechać po rzekach. Odpoczynek nad jeziorem Villarrica, na plaży ze wspaniałym wulkanicznym piaskiem, jest również bardzo popularny. Najlepsza część plaży znajduje się obok hotelu o tej samej nazwie. W pobliżu znajduje się kilka przytulnych restauracji, w których przygotowywane są pyszne, oryginalne i, co ważne, niedrogie dania. Czarny piasek w połączeniu z bujną zielenią wygląda niecodziennie i świadczy o dawnej działalności wulkanu. Jednak wulkan i teraz często oświetla okolicę na czerwono, co daje odpoczynek na plaży dodatkową spektakularnością. Aby odwiedzić plażę, lepiej wybrać miesiące letnie, ale jeśli jesteś wystarczająco doświadczony, możesz zaryzykować i przyjść na plażę Pucon późną wiosną lub jesienią. Woda w jeziorze jest zimna i często można zobaczyć zdjęcie niesamowite dla początkujących, gdy plaża jest pełna letników, a na wodzie - nikogo. Jazda konna, wędkarstwo, turystyka, rafting, żeglarstwo - to niepełna lista tego, co możesz zrobić na plaży Pucon. Okolice miasta są idealne dla osób, które pragną żyć na łonie natury, znaleźć harmonię z otaczającym światem lub cieszyć się wspaniałą górską scenerią. A tym, którzy tęsknią za życiem nocnym, zaleca się odwiedzanie lokalnych kasyn i klubów nocnych, które mają dobre recenzje.

Пляж и вулкан ВильяррикаПляж при отеле Пукон Jak się tam dostać?

Plaża Pucon znajduje się w mieście Pukon , region Araucanía, Chile. Od Santiago (800 km) istnieje wiele wygodnych autobusów, jako opcja - wynająć samochód w stolicy Chile i weź to. Najbliższe lotnisko znajduje się 80 km od miasta Temuco. Loty są częste, ponieważ jest wiele osób, które chcą odwiedzić te regiony.