Pod nazwą plaża Playa ( Chile ) często oznacza Arenal, ponieważ w języku hiszpańskim (oficjalny język kraju) Playa lub Playa - to nic innego jak plaża.

Jak to jest?

Chile - to nie tylko ląd stały, ale wiele wysp - Wielkanoc , Robinson Crusoe , Horn i inne. Plaża Playa Arenal znajduje się na jednym z nich - na wyspie Robinson Crusoe. Oto typowy śródziemnomorski klimat z temperaturami od +3 do +30 ° C. Flora i fauna wyspy są niezwykle bogate, więc podróżni, którzy wolą wakacje z dala od cywilizacji, mają tu coś do zrobienia.

Лазурная вода на пляже

Miejscowi mieszkańcy są nieliczni - tylko około tysiąca. Są doskonałymi łapaczami homarów i starają się pomóc turystom we wszystkim. Ten ostatni z godną pozazdroszczenia regularnością udaje się na wyspę Robinson Crusoe.

Playa Arenal to jedyna piaszczysta plaża w tej okolicy. Istnieje dość szeroka linia brzegowa, więc jest wiele miejsc do relaksu. Jeśli połączysz lazurowe wody Pacyfiku, delikatny lekki piasek, jasne słońce i piękne krajobrazy, uzyskasz doskonały obraz. Ale to nie jest takie proste.

Пляж Плайа - берег с другой стороны

Branża turystyczna na wyspie jest prawie nie rozwinięta. Nie ma wystarczająco dużo miejsc do komfortowego wypoczynku - są hotele, których nawet gwiazdek nie można oszacować. Do stałego lądu około 600 km, a tylko na wodzie. Ocean jest chłodny, pogoda przez większość roku nie nadaje się na wakacje na plaży. Nie ma żadnych zabytków, poza tym mieszkańcy żyją raczej skromnie, więc jest mało prawdopodobne, że będziesz mógł chodzić lub usiąść gdzieś w kawiarni.

Okazuje się, że żeglowanie tutaj w celu zobaczenia plaży i zanurzenia się w lazurowych wodach jest niewskazane, a zatrzymanie się tutaj na kilka tygodni nie wszystkim się spodoba.

Пляж Плайа - вид сверху

Jednak dla turystów, którzy wolą poznawać świat i nie rozpoczynać wygodnych warunków życia - to miejsce jest idealne do kontemplacji i rekreacji. Szczególnie popularne są nurkowania, aby zobaczyć zatopiony niemiecki krążownik "Drezno" (I wojna światowa).

Jak się tam dostać?

Ze stolicy Chile tylko na wodzie. Na samej wyspie, drogi o twardej powierzchni zaledwie 3 procent, reszta jest nieutwardzona, a więc nie wszędzie. Na wyspie jest małe lotnisko. Może brać tylko lekkie samoloty. Częstotliwość lotów zależnych od warunków pogodowych, co oznacza, że ​​czasami można odczekać tydzień na odlot, aż atmosfera się ustabilizuje. Jak uzyskać od Lotnisko Do miejsca zakwaterowania na noc i odpoczynku wszyscy się rozwiązują, ponieważ drogi, nawet ziemia, nie są obecne.