propolis w czasie ciąży W okresie ciąży nowego życia każda kobieta zwraca szczególną uwagę na stan swojego zdrowia. Ponieważ w tym czasie jest odpowiedzialna za zdrowie i prawidłowy rozwój okruchów, wszystkie produkty należy dokładnie rozważyć i dokładnie zważyć przed użyciem jakichkolwiek produktów.

Jedną z tych substancji jest propolis. Chociaż klej pszczeli ma masę właściwości lecznicze w okresie oczekiwania dziecka może być niebezpieczne. W tym artykule powiemy ci, czy możliwe jest przyjmowanie propolisu u kobiet w ciąży, i jak to zrobić, aby wyciągnąć z tej substancji jedyną korzyść.

Co to jest przydatne propolis?

Poniższe właściwości propolisu mogą być przydatne dla kobiet w ciąży:

  • środek dezynfekujący;
  • przeciwutleniacz;
  • immunomodulujące;
  • przeciwzapalne;
  • antybakteryjny;
  • zwężający naczynia krwionośne;
  • antytoksyczny.

Klej pszczeli niszczy toksyny, hamuje wzrost wielu bakterii, przyspiesza procesy regeneracji i gojenia tkanek. Ponadto propolis jest naturalnym środkiem znieczulającym.

Czy mogę używać nalewki z propolisem podczas ciąży?

Nalewka z propolisu skutecznie leczy i zapobiega rozmaitym patologiom układu rozrodczego, w tym drozdom, zapaleniu ognisk, endometriozie, mięśniakowi macicy, zapaleniu wsierdzia i różnym chorobom przenoszonym drogą płciową. Ponadto klej pszczeli jest przydatny do przewodu pokarmowego, naczyń krwionośnych i sercowych, szkieletu mięśniowo-szkieletowego, a także układu oddechowego i nerwowego.

Ponieważ nalewka propolisu zawiera alkohol w swoim składzie, można ją stosować tylko na zewnątrz i do spłukiwania w czasie ciąży niemowlęcia. Jeśli istnieją wskazania do przyjęcia kleju pszczele do środka, należy przygotować jego wodny roztwór.

Najczęściej stosuje się nalewkę propolisową w czasie ciąży, aby się jej pozbyć ból gardła. W przypadku jakichkolwiek chorób, którym towarzyszy ten objaw, można go stosować od 3 do 5 razy dziennie w celu złagodzenia stanu.

Czy propolis można żuć podczas ciąży?

Wiedząc o wielu korzystnych właściwościach tej substancji, matki oczekujące często są zainteresowane tym, czy kobiety w ciąży mogą żuć propolis. Ta metoda stosowania tego produktu jest praktycznie bezpieczna, jednak zanim się do niego zastosujemy, konieczne jest zapoznanie się z przeciwwskazaniami i skonsultowanie się z lekarzem.

można propolisu podawać kobietom w ciąży Przeciwwskazania do przyjmowania propolisu w czasie ciąży

Propolis, jak każdy środek tradycyjnej medycyny, ma pewne przeciwwskazania, które nie mogą być spożywane w czasie ciąży. Przede wszystkim, aby przyjąć klej pszczeli w czystej postaci, jak również wszelkie preparaty na nim oparte, niemożliwe jest w przypadku indywidualnej nietolerancji.

Ponadto propolis należy stosować ostrożnie u kobiet cierpiących na astmę i inne patologie układu oddechowego. Osoby z wysokim poziomem glukozy we krwi podczas przyjmowania kleju pszczele powinny stale monitorować swoją analizę, ponieważ jej składniki zawierają dużą ilość cukru.