Każda ciąża wychwytuje w czasie jej trwania, zarówno w cieple, jak iw chłodnych porach roku. Latem można wygrzewać się w słońcu, na wiosnę, aby podziwiać pierwsze ciepłe promienie słońca i śpiew ptaków. Ale jesień i zima, wraz z pozytywnymi emocjami, często niosą negatywne momenty wywoływane przez choroby nieżytu. Zimno podczas ciąży mają inny wpływ na jego przebieg. Powikłania choroby zależą od ciężkości choroby i czasu trwania ciąży.

SARS w 37 tygodniu ciąży

Wybuchy ostrych zakażeń wirusowych układu oddechowego występują okresowo od września do kwietnia. W większości przypadków patogenami są rinowirusy, wirusy grypy, koronawirusy i inne. Zdarzają się przypadki, kiedy choroby są wywoływane przez bakterie. Infekcja ARVI zachodzi za pośrednictwem kropelek w powietrzu. Terytorium o promieniu do trzech metrów wokół chorego jest potencjalnie niebezpieczną infekcją. Możesz się rozchorować przez naczynia lub ręcznik.

Na rozprzestrzenianie się choroby wpływają wahania temperatury, niedobór witamin, niedobór żelaza, wysiłek fizyczny i nadmierne obciążenie emocjonalne. Ujemnie pod wpływem zimnego systemu immunologicznego i braku światła słonecznego. Infekcja wirusowa zmniejsza odporność organizmu na infekcje bakteryjne. Kiedy wirus zostaje zainfekowany w 37 tygodniu ciąży, pojawia się katar i kaszel.

Jeśli kobieta ma przeziębienie w 37. tygodniu ciąży i pojawiają się pierwsze oznaki przeziębienia, na przykład katar, kaszel i ból gardła, surowo zabrania się samoleczenia! Dotyczy to zarówno leków, jak i ziołowych i tradycyjnych metod leczenia. Podczas ciąży na stopach nie można nosić zimna. Przyszła matka potrzebuje odpoczynku w łóżku i pełnego odpoczynku.

Temperatura w 37 tygodniu ciąży

Podniesiony temperatura ciąży - zwyczajne zjawisko, ale jeśli nie przekracza trzydziestu ośmiu stopni Celsjusza. Jeśli termometr pokazuje ponad trzydzieści osiem, to musisz podjąć działanie. kaszel w 37 tygodniu ciąży Jeśli nie obserwuje się gwałtownego wzrostu temperatury, a kobieta nie odczuwa osłabienia i złego samopoczucia, można spróbować tradycyjnych metod radzenia sobie z wysokimi temperaturami: herbaty malinowej, cukrzycowej i ciepłego mleka.

Temperatura może sygnalizować wiele chorób pochodzenia wirusowego i bakteryjnego. Należy to zgłosić swojemu lekarzowi, który przepisze niezbędne badania w celu ustalenia przyczyny choroby. Temperatura, która nie spada przez dłuższy czas, może wywołać patologię łożyska lub infekcji płodu. W takich przypadkach kobieta w ciąży jest hospitalizowana.

Po wzroście temperatury ciała w 37. tygodniu ciąży opryszczka może się pogarszać. Jest to konieczne, aby powiadomić lekarza. Terminowe leczenie będzie w stanie chronić dziecko przed infekcją.