ciąża po menstruacji Dość często kobiety, które stosują fizjologiczną metodę antykoncepcji, jako główną, interesują się pytaniem, czy ciąża jest możliwa niemal natychmiast po ostatnim miesiącu. Rozważmy tę sytuację szczegółowo i udzielmy wyczerpującej odpowiedzi.

Czy ciąża może pojawić się po menstruacji?

Na początek trzeba powiedzieć, że zapłodnienie jest możliwe tylko w połowie cyklu miesiączkowego, w fazie owulacji. Jednak lekarze w swojej praktyce potwierdzają i naprawiają zjawiska, kiedy kobieta może zajść w ciążę podczas pierwszej fazy kolejnego cyklu.

Prawdopodobieństwo, że ciąża rozpocznie się natychmiast po menstruacji, jest. Czynnikami wyjaśniającymi tę okoliczność są:

  1. Dostępność przedłużony przepływ menstruacyjny. Jak wiecie, normalne dojrzewanie komórki płciowej zaczyna się od nowego cyklu miesiączkowego. Ten proces trwa 3-5 dni. W przypadkach, w których kobieta ma przedłużone wyładowanie miesiączkowe (przez 8-10 dni), w tym okresie może dojść do dojrzewania nowej komórki jajowej, która jajeczkuje.
  2. Oczekiwana długość życia męskich komórek płciowych. Ogólnie przyjmuje się, że plemniki zachowują średnio swoją aktywność i żywotność przez 3-5 dni. Istnieją jednak przypadki, w których żywe męskie komórki płciowe znajdują się w obrębie narządów płciowych kobiety i po 7 dniach od momentu seksu.
  3. Awaria cyklu. Nieregularne krwawienie miesiączkowe, w którym data owulacji może również "pływać", często prowadzi do tego, że plon jaja ma miejsce wcześniej niż ustanowione.
  4. Superowulacja. Pod tym terminem w ginekologii zwyczajowo jest rozumieć zjawisko, w którym pojedynczy cykl menstruacyjny dojrzewa i przechodzi do jamy brzusznej kolejno, po krótkim czasie, kilku oocytów. W takim przypadku jedna z nich może się wyróżniać wraz z obiegającym endometrium, a druga pozostaje, a następnie jest nawożona.
Jakie są oznaki ciąży po menstruacji?

Jak widać z powyższego, wiele czynników, które umożliwiają poczęcie niemal natychmiast po menstruacji, jest wiele. Tak, i lekarze w kwestii kobiet, dotyczące tego, czy ciąża jest możliwa po okresie menstruacyjnym, odpowiedz twierdząco.

W takich przypadkach kobieta powinna wyobrazić sobie te czynniki, objawy, których obecność pośrednio może wskazywać na początek ciąży. Wśród oznak ciąży, które wystąpiły po ostatnich miesiączkach, należy wymienić:

  1. Zgrubienie i powiększenie objętości gruczołów mlecznych. Fakt ten jest związany z początkiem restrukturyzacji tła hormonalnego w ciele kobiety. W tym samym czasie, niektórzy przedstawiciele płci pięknej argumentują, że piersi rosną tak bardzo, że biustonosz staje się napięty.
  2. Zmiana preferencji smakowych. Wiele kobiet zauważa mimowolnie, że stopniowo zaczyna się ich zwyczajowa dieta: chcesz czegoś słodkiego, potem kwaśnego, a potem wszystkich naraz.
  3. Światło, ciągnące bóle w podbrzuszu. Takie objawy często mogą być postrzegane przez dziewczęta jako echo przeszłej miesiączki. W rzeczywistości, ciągnięcie, słabo wyrażony ból w dolnej jednej trzeciej brzucha może być wynikiem implantacji.

Znaki te nie mogą być uznane za wiarygodne. Dlatego kobieta będzie musiała poczekać, aż będzie w stanie wykonać wyraźny test ciążowy. W rzeczywistości badanie to trwa około 14 dni po przewidywanej dacie zapłodnienia. Dla kobiet, które nie mogą się doczekać, aby udręczać się domysłami, istnieje diagnostyka ultradźwiękowa, która umożliwia wykrycie płodowego jaja już w 4-5 dniu po zapłodnieniu.