Lekarze twierdzą, że polineuropatia jest trudna do leczenia i zwykle postępuje. W tym przypadku najskuteczniejszym złożonym zabiegiem, który ma na celu wyeliminowanie objawów i zahamowanie reakcji autoimmunologicznych, jeśli staną się przyczyną, odtruwa organizm, jeśli przyczyną było zatrucie lub leczenie podstawowej choroby, co spowodowało podobną reakcję organizmu.

Polineuropatia - leczenie środków ludowych

Leczenie polineuropatii w domu jest problematyczne, ponieważ pacjent potrzebuje leków. Jedyny środek domowy można uznać za fizykoterapię, która jest wykonywana w celu rozwinięcia funkcji motorycznych i zapobiegania atrofii mięśni.

Do miejscowego ocieplenia i redukcji bólu, specjalne tynki do pieprzu które zawierają kapsacynę. Przed użyciem należy nasmarować bolące miejsce lodołamaczem.

Preparaty do leczenia polineuropatii

Objawowe leczenie polineuropatii polega przede wszystkim na tłumieniu zespołu bólowego. Jest to trudne do osiągnięcia przy stosowaniu leków przeciwbólowych i niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Aby zmniejszyć ból, stosuje się miejscowe środki znieczulające, leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe.

Leki przeciwdrgawkowe przyczyniają się do hamowania impulsów nerwowych pochodzących z uszkodzonych nerwów. Wśród tej grupy leków zastosowano karbamazepinę, pregabalinę, gabapentynę.

Pregabalinę przyjmuje się w dawce 75 mg, stopniowo zwiększając dawkę do 150-200 mg.

Gabapentyna jest przyjmowana wieczorem przed snem 200 mg, stopniowo zwiększając dawkę do 400 mg 3 razy dziennie.

Karbamazepina przyjmuje 150 mg dziennie, stopniowo zwiększając dawkę do 400 mg. Indywidualne dawkowanie określa lekarza prowadzącego.

leczenie polineuropatią środków ludowych

Leki przeciwdepresyjne są skuteczne ze względu na ich zdolność do aktywacji układu noradrenergicznego. Wybór leku przeciwdepresyjnego ustalany jest indywidualnie, ponieważ ta grupa leków może powodować uzależnienie psychiczne.

W przypadku toksycznej polineuropatii leczenie ma na celu przede wszystkim detoksykację organizmu, a następnie przychodzi kolej na leczenie samej choroby.

Leczenie polineuropatii po chemioterapia nie różni się od zwykłego przebiegu, z wyjątkiem szczególnych zaleceń lekarza prowadzącego, który wykonywał chemioterapię. Kiedy ciało jest osłabione, ważne jest, aby wspierać je nie tylko przy leczeniu narkotyków, ale także wzmacniać, jeśli nie ma przeciwwskazań do nich.

Leczenie wszystkich rodzajów polineuropatii ma na celu przede wszystkim wyeliminowanie przyczyny choroby, jedyną powszechną rzeczą jest eliminacja objawów polineuropatii. Pełny schemat leczenia ustalany jest indywidualnie.