Z roku na rok rośnie liczba entuzjastów samochodów. Każdego dnia na drogach jest coraz więcej samochodów, co oznacza, że ​​osoba kierująca pojazdem musi myśleć nie tylko o własnym bezpieczeństwie, ale także o bezpieczeństwie innych kierowców. Kluczem do udanej i bezpiecznej jazdy jest nie tylko umiejętność prowadzenia i prawo jazdy, ale także doskonała reakcja. Posiedzenie za kierownicą powinno prawidłowo ocenić sytuację na drodze, wielkość innych pojazdów i odległości. Z tego powodu dobra wizja jest koniecznością. I nie chodzi tylko o zdrowie narządów wzroku. Aby zneutralizować zjawiska naturalne, potrzebujemy specjalnych akcesoriów, które są dla kierowców i są okularami ze spolaryzowanymi soczewkami.

Bezpieczeństwo na drodze

Od kilku lat, dla każdego kierowcy, okulary polaryzacyjne są integralną częścią jazdy. Ludzie nazywają je "reflektorami przeciwmgielnymi", a to nie jest przypadek. Faktem jest, że dzięki spolaryzowanym okularom kierowca widzi lepiej, ponieważ specjalne i żółte soczewki pomagają zwiększyć kontrast i wyrazistość widzenia. Gęsta mgła, deszcz lub oślepiające promienie słońca nie stanowią już problemu, jeśli istnieją okulary dla kierowców o działaniu polaryzującym. Ponadto to akcesorium doskonale chroni oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym i urazami mechanicznymi.

Jednak główną cechą tego akcesorium jest to, że spolaryzowane okulary kierowcy neutralizują odblaski słońca i powodują stłumienie świateł samochodów jadących w kierunku użytkownika. Słońce jest jednym z głównych czynników działających na kierowców jako czynnik drażniący. Oczywiście, bezpośrednie promienie mogą być wyeliminowane przez stonowane okna sedan i specjalne osłony, ale odbicia od lusterek i odbić maski stanowią poważny problem. Jasne światło obniża widok, zniekształca odległość, uniemożliwia ocenę rzeczywistej wielkości otaczających obiektów. Niestety, blask spowodował więcej niż jedno zdarzenie drogowe na drodze.

Najlepsi producenci okularów polaryzacyjnych dla kierowców

Ratunkiem dla kierowcy sprzed ponad osiemdziesięciu lat były okulary polaryzacyjne produkowane przez firmę Polaroid . Polaryzator, który wynalazł Edwin Land, był natychmiast chroniony patentem. Wszyscy konkurenci są daleko w tyle! Najlepsze i obecnie spolaryzowane okulary Polaroid dla kierowców są bardzo poszukiwane, chociaż są drogie. Soczewki w tych akcesoriach są wielowarstwowe. W niektórych modelach ich liczba sięga czternastu! Jedna z warstw jest tym samym polaryzatorem, neutralizującym odblaski i tłumiącym światłem.

Spolaryzowane okulary dla kierowcy1Spolaryzowane okulary dla kierowcy2Spolaryzowane okulary dla kierowcy3

Nie mniej popularne i polaryzowane okulary dla kierowcy, który produkuje firmę Cafa France. Koszt tych akcesoriów jest niższy, ale jakość nie cierpi z tego powodu. Charakterystyczną cechą produktów Cafa France jest to, że oprawki do okularów nie są wykonane z tworzywa sztucznego, ale ze stopu tytanu i niklu, co czyni je lekkimi i wytrzymałymi w tym samym czasie. Ponadto zakres okularów spolaryzowanych jest dość szeroki. Każdy sterownik z łatwością wybierze kształt i kolor ramki. Ponadto w asortymencie Cafa France prezentowane są spolaryzowane okulary kierowcy w dzień iw nocy, w których soczewki są mniej cieniowane.

Co jeśli wizja i kierowca nie są doskonali, a on nosi okulary korekcyjne ? Najwięksi producenci akcesoriów dla kierowców produkują okulary polaryzacyjne z dioptriami, które będą doskonałym rozwiązaniem dla kierowców.

Nie powinniśmy zapominać, że okulary o działaniu polaryzującym nie są panaceum, a kierowca nie ponosi odpowiedzialności. Ale dzięki temu akcesorium można zmniejszyć liczbę krytycznych sytuacji na drogach.

Spolaryzowane okulary dla kierowcy4Spolaryzowane okulary dla kierowcy5Spolaryzowane okulary dla kierowcy6
Spolaryzowane okulary dla kierowcy7Okulary polaryzacyjne dla kierowcy8Spolaryzowane okulary dla kierowcy9
Okulary polaryzacyjne dla kierowcy10Spolaryzowane okulary dla kierowcy11Okulary polaryzacyjne dla kierowcy12