Prawdopodobnie wielu przynajmniej raz zadało pytanie: co oznacza miłość platoniczna? Są to związki, które nie mają zmysłowości, opierają się tylko na duchowości, w nich ważne są cechy psychiczne i duchowe drugiej połowy.

Koncepcja miłości platońskiej

Miłość ma wiele twarzy. Miłość do matki, do ojczyzny, do dziecka, do jego pracy. Miłość od pierwszego wejrzenia, niepodzielna, nieodwzajemniona, najwyższa i duchowa. Miłość platoniczna to wzniosły związek między ludźmi oparty na duchowej atrakcyjności, samowystarczalności i szczerej miłości. Miłość platońska związana jest z imieniem filozofa Platona. Zawsze pisał o miłości duchowej. Od tego czasu ta platońska miłość jest miłością z całego serca i duszy, bez pociągu seksualnego.

W naszych czasach tego rodzaju miłość zaczęła pojawiać się znacznie rzadziej, ze względu na fakt, że prawie nie ma przeszkód dla bliskiej komunikacji między mężczyzną a kobietą.

Miłość platońska ma miejsce, gdy dana osoba ma wysokie wykształcenie. W rodzinach, w których tradycje są przestrzegane i honorowane, narodowe lub religijne. Wiele religii sprzeciwia się bliskości przed ślubem, więc kochankowie łapią nawzajem spojrzenia, komponują wiersze przed ślubem. Taka miłość powoduje nie mniej emocji, namiętności i emocji, pomimo niemożności intymności seksualnej. Są to uczucia, przy których zatrzymują się pociąg seksualny.

Jak długo trwa miłość platoniczna?

Wielu uważa, że ​​prawdziwe uczucia mogą być nie tylko platoniczne. I ktoś powie, że miłość z natury musi być platoniczna, ponieważ to ona jest najczystsza i najjaśniejsza. Miłość jest zupełnie inna.

Platoniczna miłość i przyjaźń?

Miłość platońska to ta, którą rozumie się jako poczucie wzajemnego zrozumienia, uczucia, zależności emocjonalnej i wsparcia. Ale taką miłość można pomylić z uczuciem, które nazywamy przyjaźnią. Zgadzam się, że przyjaźń jest tą samą miłością, tylko bez seksu. Chcemy stale być blisko osoby, z którą jesteśmy przyciągnięci i spędzać więcej czasu razem. Oto niektóre z tych innych pragnień. Nie przyciąga nas do osoby. Chcemy być blisko, ale w tym przypadku nie mamy emocji, których doświadczamy, kiedy się zakochujemy. Tam z reguły budzą się zwierzęce instynkty i pożądanie seksualne. Ale inną rzeczą jest, gdy osoba celowo tłumi takie pragnienia i ogranicza się do platońskiej miłości. Powodem tego może być edukacja, dorastanie, przynależność religijna i więcej.

On jest dla platońskiej miłości, co robić?

czym jest miłość platońska

Są chwile, kiedy to młody człowiek inicjuje związki platońskie. W tym przypadku dziewczyna może być pewna, że ​​facet nie jest kontrolowany przez pociąg seksualny i naprawdę kocha. Z drugiej strony staje się niezrozumiałe dla dziewcząt przyzwyczajonych do innych związków. Następnie musisz porozmawiać na ten temat z młodym mężczyzną i znaleźć przyczynę. Jeśli jednak jest tak wzbudzony i należy do innej wiary, to pozostaje mu tylko wytrzymać. W końcu, jeśli go kochasz, zrozumiesz. Na koniec pamiętajcie, że starsze pokolenie akceptowało właśnie takie zachowanie jako normę. Wiele rodzin było znacznie silniejszych niż współczesne. Oczywiście każda para z historią nie powinna wybierać normy. Ale mimo to przeanalizuj, co się dzieje, i nie spiesz się z głową do basenu, abyś mógł zalać łzami.

Podsumowując, chcę powiedzieć, że zanim zdążyliśmy usiąść z chłopakiem, który cię polubił do wieczora na ławce i nie myśleć o czymś poważniejszym. Miłość jest pieśnią, platońska miłość to bajka. Ciesz się tą bajką, ponieważ ma wiele zalet, które we współczesnym świecie bardzo niewiele osób zauważa.