Prawdopodobnie wiele kobiet marzyło o brutalnym mężczyźnie, biorąc pod uwagę tego rodzaju mężczyznę seksualną. Ale dzisiaj współczesne społeczeństwo jest nowym ideałem silniejszego seksu - sapioseksualizmu.

Kto to jest?

Słowo pochodzi od łacińskiego sapio, czyli inteligentnego i roztropnego. Znaczenie tego ruchu - może być seksualne intelekt . Został wymyślony przez członków rodziny Zaher-Masoch. Dla takich osób najlepsze emocje uważa się za komunikację intelektualną. A co z takim popularnym powiedzeniem: "za nim, jak za kamienną ścianą", czy nie jest to dziś aktualne?

Co jest wspólne między seksem a umysłem?

Ludzie już dawno spotkali się i zwracali uwagę na rozwój intelektualny osoby, ale nie byli uważani za osoby sapioseksualne. Ponieważ istnieje ogromna różnica między tym, że lubicie inteligentnych ludzi, a ich ekscytują. Dlatego jeśli chcesz komunikować się z inteligentnymi ludźmi, ale nie odczuwasz żadnych oznak podniecenia seksualnego, nie musisz klasyfikować się jako osoba sapioseksualna. Ale jeśli jakieś nowomodne słowo, takie jak "deprywacja", powoduje dreszcz na plecach, gratulujemy jednego z nich.

Jak oni się pojawili?

Kiedy i jak to się stało, że intelektualiści zastąpili przystojnych i napompowanych facetów? Przy tej okazji istnieje kilka punktów widzenia:

  1. Ewolucja Czasy, w których ludzie polowali i zdobyli żywność dla swojej rodziny, minęły, teraz opracowują różne pułapki na to, uwalniając w ten sposób dużo wolnego czasu. Od czasów starożytnych kobiety wybrały samce alfa, ponieważ wyróżniały się spośród innych pretendentów do serca. We współczesnym świecie absolutnie nie ma wystarczającej mocy, aby zapewnić szczęśliwe życie. A kobiety się zmieniły, stają się mądrzejsze i bardziej wymagające od siebie i innych. Najprawdopodobniej z tego powodu priorytety przesunęły się w stronę inteligentnych mężczyzn.
  2. Opinia Freuda. Pojawienie się sapioseksualistów jest konsekwencją złego dzieciństwa, to znaczy, ojciec dziewczyny nie był zbyt mądry i nie zwracał uwagi na swoją córkę, teraz, gdy dorastała, próbuje znaleźć człowieka, który będzie przeciwieństwem tego obrazu. Dla niej ideałem jest przedstawiciel silniejszego seksu, który może zdobyć przychylność intelektualnej rozmowy.
  3. Opinia psychologów. Teoria ta przyjmuje stanowisko, że wszystko na świecie ma charakter cykliczny, dlatego zastąpiono rozpustę i rewolucję seksualną duchowość i inteligencja. Ludzie, którzy uważają się za sapioeksualalami, jednoczą się w grupach i po cichu pogardzają wszystkimi analfabetami i niewykształconymi. Z tego powodu stają się aroganccy, a wejście do ich kasty jest prawie niemożliwe.

Związek w parze

Sapioseksualiści to ludzie nowego pokolenia, którzy nie zwracają uwagi na płeć, wiek, wygląd itp., Dla nich prawdziwa przyjemność seksualna jest dobrą książką i inteligentnym partnerem. Kiedy kilku mężczyzn i kobiet jest prawdziwymi intelektualistami, nie powinieneś czekać na idealną relację, ponieważ mogą nie kłócić się o nieumyte naczynia, ale różne opinie na temat przeczytanej książki mogą prowadzić do prawdziwego skandalu. Również te pary mogą mieć problemy z seksem, ponieważ mogą się różnić Sapioexuals są godnym substytutem brutalnych mężczyzn1 sam proces, na przykład, marzenia o grach RPG, a drugi nie. Z racji tego, że każdy z partnerów uważa się za sprytnego, trudno będzie mu się poddać.

Wniosek

Każda osoba jest indywidualna i co dokładnie przyciąga go na przeciwległym polu - decyduje mózg lub mięśnie. A fakt, że intelekt czyni człowieka seksualnym, był jasny na długo przed powstaniem tego ruchu. Dlatego możesz identyfikować się z osobami sapioseksualnymi, ale jednocześnie tracić przyzwoitego człowieka, który na przykład nie lubi czytać rosyjskich klasyków, więc słuchaj przede wszystkim serca, nie umysłu.