Jednym z najbardziej nagłośnionych tematów naszych czasów jest problem przemocy domowej. Statystyki wskazują, że w ponad 43% naszych rodzin kobiety są podatne na przemoc, aw ponad 13% przypadków bicie przyjmuje regularną formę. Po tej informacji nie możesz przestać się zastanawiać, dlaczego mężczyzna bije kobietę? Co popycha go do tego strasznego czynu i czy naprawdę istnieje taka sytuacja życiowa, w której kobieta może zasługiwać na to, aby zostać pokonanym przez mężczyznę?

Doświadczenie pokazuje, że konflikty pojawiają się w wielu rodzinach, ale nie wszyscy małżonkowie mogą znaleźć kompromisy i rozwiązywać problemy za pomocą słów. Nie każda osoba jest w stanie poświęcić całe swoje życie drugiej połowie i znaleźć drogę wyjścia z obecnej sytuacji drogą dyplomatyczną.

Mężczyzna podnoszący rękę do kobiety dowodzi swoimi działaniami tylko dlatego, że nie ma wystarczających zasobów intelektualnych, aby rozwiązać konflikt za pomocą elementarnej dyskusji na temat problemu. Czasami zdarza się, że kobiety oskarżają męża o napaść na siebie, uzasadniając wszystko faktem, że jeśli mężczyzna podniósł rękę, ja sam jestem za to winien. Takie kobiety wcielają się w rolę matki, dlatego wydaje im się, że człowiek, którego kochają i cenią, jest w pewnym stopniu ich dzieckiem, a na poziomie psychologicznym poczucie odpowiedzialności za wszystkie jego działania.

Dlaczego mężczyźni biją swoje żony?

Mężczyźni bardzo często tłumaczą swoje bezprawne działania na fakt, że mieli powody, by podnosić rękę na słabszą płeć.

  1. Najczęstszą przyczyną przemocy w rodzinie jest banalna zazdrość. Bezradność człowieka w sytuacji domniemanej lub rzeczywistej zmiany jego kobiety, doprowadza go do szału, i próbuje samozwańczej kosztem napaści. Przede wszystkim z powodu myśli, że jego żona znalazła sobie inną, co oznacza, że ​​to męska duma cierpi najlepiej.
  2. Nadużywanie napojów alkoholowych. Faktem jest, że uzależnienie od alkoholu zakłóca osobę jako osobę i prowadzi do degradacji zdolności umysłowych i wartości moralnych. W stanie zatrucia alkoholowego człowiek wymazuje granicę tego, co dozwolone, i zaczyna działać "na emocjach".
  3. Wcześniej występujące zdarzenia traumatyczne. Mężczyźni z dysfunkcyjnych rodzin z dzieciństwa, obserwując, jak ojciec podnosi rękę do matki, są w pełni przekonani, że napaść jest jedynym sposobem rozwiązywania konfliktów. Traumatyczne wydarzenia mogą nie tylko pochodzić z dzieciństwa, ponieważ przyczyną wysokiego poziomu agresywności mogą być pobyt w miejscach pozbawienia wolności, służba wojskowa w "gorących punktach" itp.

Dlaczego umiłowany człowiek bije?

Powody pobicia jego żony, człowiek może znaleźć sto, ale to wystarczy, aby potwierdzić lub rzucić mu wyzwanie, by zmusić bardzo niewielu ludzi pod wpływem siły. W umysłach kobiet naszych czasów powiedzenie "bije" oznacza "miłość", więc często milczą o aktach przemocy w rodzinie.

Jedynym poprawnym wyjściem w tej sytuacji jest rozwód. Według psychologów, osoby z tendencją do dlaczego mężczyźni biją kobiety atakować, wykonywać akty przemocy całkowicie świadomie, co oznacza, że ​​żadna kobieta nie jest odporna na ich nawroty w długim życiu małżeńskim. Nie wierzcie w takie wymówki, jak "to się już nigdy nie powtórzy", "już tego nie zrobię" wybaczenie, w tym przypadku może prowadzić do tego, że mężczyzna, czując przyzwolenie, będzie nadal odrzucał jego ręce.

Rozwód z takim mężczyzną jest obowiązkiem każdej szanującej się kobiety, ponieważ dowodząc się napaścią, pokazuje, że jest silniejszy fizycznie iw rodzinie, którą dowodzi, a kluczem do szczęśliwych związków nie jest zajmowanie wiodącej pozycji w rodzinie.