Co kojarzy ci się ze słowem "rodzina"? Prawdopodobnie z takimi pojęciami, jak komfort, miłość i zaufanie. Ale zdarza się, że życie rodzinne przynosi tylko ból i upokorzenie. To właśnie powoduje atak jej męża. Najgorsze jest to, że takie sytuacje nie są rzadkością, a kobiety często wolą tolerować przemoc domową, ulepszając sztukę makijażu i wymyślając historie o starciu z ościeżnicą zamiast uciekając przed mężem-tyranem. Dlaczego tak się dzieje i czy warto mieć nadzieję na ludzkie wyrzuty sumienia, teraz zrozumiemy.


Uznanie w rodzinie: przyczyny i konsekwencje

Z natury ludzie mają być zwolennikami, mają tak zwany instynkt samoświadomości, który sprawia, że ​​przedstawiciele silniejszej płci idą do sportu, sił zbrojnych, a także szukają innych sposobów, by zastosować swoją siłę. Całkiem sporo osób uważających to za normalne bicie swoich bliskich. Ale atak na rodzinę nie jest wyjaśniony przez ten instynkt, możliwe jest zaspokojenie potrzeby autoafirmacji w inny sposób. Dlaczego więc mężowie biją swoje żony?

Wszystkich mężczyzn skłonnych do przemocy w rodzinie można warunkowo podzielić na dwa rodzaje. Pierwsi, najczęstsi, to ludzie, którzy rozpaleni podczas kłótni z żoną zaczynają udowadniać swoją rację pięściami. W tym przypadku mężczyzna nie szanuje swojej kobiety jako osoby, ale jednocześnie zależy od jej psychiki.

Drugi rodzaj tyranów płci męskiej jest mniej powszechny, ale są one o wiele bardziej niebezpieczne. Więc ludzie nie muszą gromadzić agresji, mogą atakować kobietę, pozostając spokojni. Są to osoby z chorobą psychiczną, dlatego są szczególnie niebezpieczne dla kobiety, ponieważ mogą planować okrutną zemstę za rozwód, w tym morderstwo.

Przyczyn, dla których osoba o skłonnościach psychicznych jest skłonna do popełnienia przemocy, nie można łatwo znaleźć, ale to, co motywuje mężczyzn-tyranów pierwszego typu, jest raczej prymitywne. Tacy mężczyźni są zwykłymi nieudacznikami, czują, że nie mają żadnej władzy nad niczym i próbują to odczuć pokonując żonę. Ci ludzie wierzą, że kobieta jest zobowiązana zapewnić sobie duchową pociechę i jeśli z jakiegoś powodu nie czują go, zaczynają bić jej współmałżonka.

Cierpiąc na przemoc w rodzinie, kobiety ryzykują nie tylko własne życie i zdrowie, ale także przyszłość swoich dzieci. Ludzie, którzy wychowali się w takich rodzinach często nie mają życia osobistego. Chłopcy czują się winni za to, że nie są w stanie ochronić swojej matki lub stać się jak ich ojciec. Dziewczyny boją się poważnego związku, myśląc o wszystkich mężczyznach jako tyranach.

Jak odzwyczaić męża od bicia?

Często kobiety, które są bite przez męża, zaczynają obwiniać siebie za zaistniałą sytuację. I nie są tacy źli, często kobieta z temperamentem, pogardliwa postawa prowokuje przejaw agresji u mężczyzn, którzy mają tendencję do przemocy. Zdarza się, że walka rodzinna to ładunek miłości, po którym para odczuwa jeszcze większą atrakcyjność dla siebie nawzajem. W każdym razie w takim związku kobieta jest zależna od mężczyzny, ponieważ większość kobiet opuszczających męskich tyranów po pewnym czasie wraca do nich. Wynika to z pytań, które interesują kobiety, które otrzymują bicie od męża. Są zainteresowani tym, jak odzwyczaić swoich mężów od napaści, to znaczy kobiety podświadomie nie chcą zaprzestać takich związków, ponieważ zrozumiałe jest, że nie można odzwyczaić ludzi od przemocy. Jeśli człowiek stał się nawykiem bicia żony, nie zostanie wykorzeniony. Praca nad zachowaniem rodziny jest możliwa tylko wtedy, gdy napaść nie jest trwała, a sam człowiek rozumie, że ma problemy z samokontrolą i chce pracować nad sobą. Wtedy kobieta powinna często wychwalać zasługi swego ukochanego, stawać się bardziej wrażliwą i spokojniejszą.

Jak ukarać męża za napaść?

Nie mniej często kobiety próbują znaleźć sposób na ukaranie człowieka za napaść. Te metody są odpowiedzią, możesz spotkać się z poradą, aby podnieść patelnię (lub inne przybory kuchenne) i pokonać wiernych, aby mógł poczuć mężu surowość jego przestępstwa. Nie trzeba dodawać, że takie działania nie doprowadzą do niczego dobrego? Pokonując człowieka (nie chodzi o samoobronę, ale o próbę nauczenia lekcji), tylko go upokarzasz i rozgoryczasz, a istnieje ryzyko poważnych obrażeń. Tak, człowiek powinien być świadomy swojej odpowiedzialności za napaść, ale w ten sposób nie można mu tego wytłumaczyć. Dlatego jeśli wierny nie chce zmienić swojego zachowania, nawet jeśli zawsze błaga o przebaczenie ze łzami w oczach, musi odejść. W przypadku problemów z separacją należy skontaktować się z centrum kryzysowym, gdzie otrzymasz wsparcie prawne i psychologiczne.