Roślina ta jest w stanie przetrwać w niemal każdych warunkach i rozprzestrzeniać się wzdłuż solidnych grubych dywanów. Wczesną wiosną, gdy wszyscy mieszkańcy ogrodu nadal śpią, a nawet trawa nie będzie dziobana, barwinek w ogrodzie zacznie zadowalać się zielenią. Jeśli chcesz udekorować swoją witrynę i poświęcić na nią minimum czasu, to ten barwnik będzie idealnym rozwiązaniem. O tajemnicach uprawy i pielęgnacji tej rośliny omówimy w tym artykule.

Barwinek: uprawa

Roślina jest odporna na wiele czynników zewnętrznych i raczej bezpretensjonalna w pielęgnacji. Rozważ podstawowe wskazówki dotyczące sadzenia i hodowli barwinek.

  1. Najpierw wybierz odpowiednią lokalizację. Na ziemię roślina nie jest wymagająca. Doskonale toleruje zarówno bezpośrednie światło słoneczne, jak i silne cieniowanie. Najbardziej odpowiednie są półcień lub okresowe cieniowanie w ciągu dnia.
  2. Aby wyhodować jasnozielony dywan i uzyskać obfite kwitnienie, najlepiej sadzić sadzonki na żyznych, luźnych i dobrze osuszonych glebach. Ideałem będzie miejsce pod jabłonią, gruszką lub wiśnią.
  3. Barwinkowy ogród uwielbia nawozy organiczne i mineralne. Odpowiedni humus, ziemia liściasta lub kompost . W okresie forsowania 30-40 g mocznik dla każdego kwadratu. metr. Na początku i na końcu sezonu dorosłe rośliny, które już uformowały dywan, są karmione kompostem torfowym.
  4. Aby uzyskać bujny rozgałęziony krzak, uszczypnij szczyty. Jeśli chodzi o nawadnianie, wówczas dla wzrostu vincex wystarczy ilość opadów naturalnych. Do regularnego podlewania konieczne jest tylko wczesną wiosną, gdy zaczyna się aktywny wzrost. Dodanie do wody fosforanów przedłuży rozkwit kąpieli w wannie.
  5. Podczas przycinania wiosennego wierzchołków, wycięte części mogą być przyklejone bezpośrednio do ziemi. Z czasem zapuszczą korzenie, a dywan stanie się jeszcze gęstszy.
  6. Innym ważnym punktem sadzenia i pielęgnacji barwinka jest przygotowanie rośliny do zimowania. Rośliny dorosłe tolerują przeziębienie bez problemów. Ale wszystkie młode sadzonki muszą być pokryte warstwą liści lub świerku lapnika.
  7. Sadząc winnego i troszcząc się o niego, mogą pojawić się pewne problemy. Przede wszystkim są to łyse łatki. Z reguły powodują choroby grzybowe. Ponadto, roślina może uderzyć w pochwę, którą można zwalczać za pomocą roztworu mydła.

Barwinek: reprodukcja

Barwinka rozmnażania na dwa główne sposoby: nasiona i wegetatywnie.

Rozmnażanie barwinka z sadzonkami nie jest trudne. Podczas przycinania wiosennego wystarczy sadzić sadzonki w umytym piasku i przykryć słojem. Możliwe jest nawet umieszczenie sadzonek w pojemniku z wodą. Ten wariant reprodukcji jest najprostszy. Możesz rozpocząć pracę wiosną lub w okresie od sierpnia do września.

Uprawa vinca z nasion rozpoczyna się od przygotowania siedzenia. Nasiona sadzi się na głębokość około 2 cm. Uprawy muszą być pokryte folią, ponieważ proces musi odbywać się w całkowitej ciemności. Temperatura powinna wynosić około 24 ° C. Barwinek rozmnażanie Takie warunki będą pierwsze pędy w ciągu tygodnia.

Jak tylko proklyutsya nasiona, trzeba obniżyć temperaturę i umieścić pola z sadzonek w świetle. Po dwóch tygodniach możesz zacząć stosować nawozy. Najlepiej nadaje się do podawania z niskim poziomem fosforu i azotu w postaci azotanów. Możesz nurkować sadzonki po tym, jak mają na sobie cztery liście, a wysokość vincera osiąga 8 cm.

Najprostszym sposobem na zasadzenie winnicy pięknie bujnym dywanem - użycie kranów. Wystarczy trochę posypać ziemię, by w krótkim czasie zapuściły korzenie, tworząc gęsty dywan zielonych liści.