Jasny, delikatny dywan na ziemi może stworzyć barwinek, piękną roślinę pełzającą na ziemi. Trawa z zimozielonymi liśćmi z małymi, błyszczącymi, gęstymi liśćmi i fioletowo-niebieskimi pędami w kształcie lejka rośnie nie tylko w gospodarce ogrodowej, ale także na wolności. Barvinok jest idealnym wariantem sadzenia przytulnych polan i trawniki . Ponadto jest to roślina bezpretensjonalna, która toleruje różne niekorzystne warunki i przetrwa. Powiemy Ci o cechach sadzenia i pielęgnacji vinca w otwartym terenie.


Sadzenie barwinka w otwartym terenie

Niezbyt wymagający kwiat dobrze rośnie zarówno na dobrze oświetlonych obszarach, jak iw półcieniu. Ale ostatnia opcja jest uważana za najlepszą opcję do sadzenia barwinka. Następnie liście rośliny uzyskują piękny ciemny odcień. Barwinek staje się praktyczny na każdym lądzie, ale szczególną dekoracyjność uzyskuje się na żyznych, luźnych glebach o słabo kwaśnej lub obojętnej reakcji. Ciężkie gleby gliniaste nie są odpowiednie - w nich korzenie rośliny mogą gnić. Ale jeśli nie masz innego miejsca, wymieszaj glebę z torfem lub humusem. To, co naprawdę nie akceptuje perypetii, to obszary mocno wysadzone, więc spróbuj wybrać dla niego ziemię chronioną przed silnymi wiatrami.

Jeśli mówimy o tym, kiedy sadzić barwinek, to w większym stopniu na to przychodzi wczesna wiosna lub późna jesień, kiedy korzenie roślin już śpią. Jednak doświadczeni ogrodnicy zapewniają, że procedura sadzenia sadzonek jest z powodzeniem produkowana nawet w lecie. Ziemia jest przygotowana: przekopać, bez chwastów i ich kłączy. Jednocześnie podczas kopania możliwe jest stosowanie nawozów azotowych do dwudziestu gramów na m².

Krzewy umieszczane są w małych jamach w odległości 25-30 cm od siebie. Jeśli chcesz zapobiec erozji gleby w miejscu, zorganizuj roślinę w szachownicę.

Jeśli zdecydujesz się wyhodować barwinek z nasion, posadź je na wykopanym terenie na głębokość jednego centymetra.

Barwinek - sadzenie i pielęgnacja

Ogólnie rzecz biorąc, kędzierzawy kwiat dobrze znosi suszę. Ale w szczególnie upalne dni nie ignorujcie potrzeby roślin w wilgoci, nie doprowadzajcie do wysuszenia ziemskiej śpiączki. A tak przy okazji, po posadzeniu miejsce powinno być podlewane raz na 7-10 dni. Jeśli zauważysz, że liście stają się blade i zwijają się w rurkę, spiesz się do wody. Za dnia liście przybiorą piękny kształt.

Jeśli podoba Ci się roślina kwitnąca, podczas uprawy winorośli nie zapomnij o systematycznym nawożeniu nawozami mineralnymi. Podczas pączkowania użyj fosforu i potasu. Doskonały gotowy do produkcji gotowych kompleksów vinca dla roślin ozdobnych i kwitnących Ponieważ rozluźnienie terenu na pogrubionym terenie jest prawie niemożliwe, od czasu do czasu przebijaj je widłami. Poprawiasz napowietrzanie gleby.

Na zimę zaleca się młody wzrost w celu ochrony przed mrozem. Dorosłe rośliny nie potrzebują schronienia.

Ogólnie rzecz biorąc, barwinek jest uważany za niewrażliwy na szkodniki i choroby w kulturze. Ale jeśli zauważysz pojawienie się "łysych plam" na stronie, spróbuj traktować wzrost mydłem.

sadzenie i pielęgnacja barwinek

Powielanie barwinek

Powielanie barwinka jest możliwe na kilka sposobów - dzieląc krzew i sadzonki.

Sadzonki można przeprowadzać na wiosnę, gdy prischipke jest potrzebna, jeśli chcesz szybciej zagęścić miejsce. Natnij sadzonki bezpośrednio na zwilżoną ziemię. Również do sadzonek użyj biczów z 3-4 szczelinami. Są one umieszczane na mokrej ziemi w otwartym terenie lub w pojemniku i posypane ziemią.

Podział buszu również nie jest skomplikowaną procedurą. Wiosna w pobliżu krzewu pogłębia się łopata , wydobądź jego część i przeszczep ją do nowego miejsca wraz z glinianą grudą.