W życiu codziennym często się oszukujemy. Próbujemy osiągnąć sprawiedliwość, urazę, rozpacz, doświadczenie ... Ale przede wszystkim bije zdrada bliskich ludzi, przyjaciół, bliskich - tych, którym ufamy, od których nie oczekujemy "noża w plecy". Najbardziej odrażająca zdrada polega na tym, że uważacie osobę za dobrą przyjaciółkę, a on okazuje się prawdziwym Judaszem. Mówimy o perfidii.

Znaczenie zdrady dosłownie tłumaczy się jako "łamanie wiary". Ta negatywna jakość moralna, która charakteryzuje się celowymi podstępnymi działaniami, naruszeniem przyjętych zobowiązań i celowym oszustwem cudzego zaufania. Przykładem jest:

  • wprowadzenie w błąd osoby, która z niego skorzysta (np. zdrada w miłości);
  • także celowe pogwałcenie obietnicy, a nawet milczenia, których wierność wynikała z samych związków między ludźmi;
  • denuncjacja, oszczerstwa podyktowane zazdrością lub nienawiścią;
  • w relacjach między kobietami często dochodzi do perfidii, na przykład wszelkiego rodzaju intryg, plotek itp.

Słowo "zdrajca" niesie ze sobą bardzo głębokie znaczenie, a także wielkie przeżycia emocjonalne. Ale kogo nazywamy zdrajcą? I jak odnosić się do osoby, która kiedyś nas zdradziła? Czy to możliwe, zrozumieć i wybaczyć?

Perfidia obrazów

Z grubsza rzecz biorąc, dzieliłeś swój świat z tą osobą, budowałeś wspólne nadzieje i plany. Ale zniszczył to wszystko swoim działaniem. Oczywiście nie jest to błąd, który prawie zawsze można wybaczyć, a nie "oszukać na dobre" ... Osoba skorzystała z twojego dobrego stosunku do niego, bezwstydnie zdradzona.

Perfidia zawsze jest szokująco potężnym szokiem dla każdej osoby, wywołuje wiele bolesnych emocji, ponieważ w takim przypadku najbliżsi ludzie dają. I często wydaje się błędne, że jeśli zdrajca doświadcza równego bólu, stanie się łatwiejszy dla ciebie. Z tego powodu różne koncepcje zemsty (od materialnej do fizycznej) nie są rzadkością. Może to jednak tylko pogorszyć sytuację. Osoba w tym przypadku dodaje również poczucie winy za krok pochopny. Dlatego staraj się wybaczyć. To oczywiście zajmie dużo czasu i wysiłku emocjonalnego. Niemożliwe jest natychmiastowe wybaczenie, ponieważ nie można szybko szybko wyleczyć świeżej rany. Dopiero wraz z upływem czasu zaczyna się przeciągać, tak jak ból serca nie tylko będzie bolesny w czasie. A potem po prostu staraj się wybaczyć.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie można umieścić bliskich osób w takich warunkach, kiedy muszą wybierać między lojalnością wobec ciebie a zdradą. Myślimy niesłusznie, gdy uważamy, że ci, którzy są blisko nas, są obowiązkowi i zawsze muszą poświęcić coś dla nas ... Ważne jest, aby zrozumieć jedną prostą zasadę, że zdolność do niestawiania człowieka w sztywnych ramach i reguł wyboru determinuje zdolność do zawierania przyjaźni.

perfidia obrazów

Czy można z góry określić, czy dana osoba jest w stanie zdradzić? Czy w bliskim człowieku można zauważyć tendencję do perfidii? Brak specjalnych znaków, niestety, zdrajca nie ma. Wyjątkowo sprytny styl, umiejętność usłyszenia i zobaczenia głównej rzeczy, intuicja może ci pomóc. Na przykład, jeśli dowiesz się, że twój przyjaciel oszukał kogoś innego, nie jest wcale faktem, że nie będziesz następny. Jeśli twój kochanek "stawia rogi" swojej żonie, spotykając się z tobą, nie jest wcale faktem, że nie oszuka cię w przyszłości. Ważne jest, aby słuchać siebie, tylko w ten sposób możesz określić stopień zaufania do ludzi wokół ciebie. Słuchaj swojego wewnętrznego głosu i czasami wybacz innym ludziom ich niedoskonałość.