Koreańska kapusta w języku koreańskim lub, jak słusznie nazywa się, koreańskie kimchi zbierano w dużych ilościach na zimę, zalewano w beczkach, tak jak nasza - biała kapusta. Teraz oczywiście tego nie robią, są specjalne lodówki do kimchi. Tak, a kapusta jest w sprzedaży przez cały rok, więc nie można przechowywać zbyt wiele do wykorzystania w przyszłości, ale gotować go o każdej porze roku, kiedy będzie chęć. Nawiasem mówiąc, Koreańczycy jedzą kapustę nie tylko jako niezależne danie, ale także do zup, kapusty, a nawet pierogów. Jak zrobić kapustę w języku koreańskim, powiemy ci teraz.


Koreański przepis na kapustę

Składniki:

  • Kapusta pekińska - 3 kg;
  • czerwona ostra papryka;
  • czosnek - 3 głowy;
  • sól - 250 g

Gotowanie

Aby solić kapustę chińską w języku koreańskim, ważne jest, aby wybrać właściwą kapustę: potrzebujemy czegoś, co nie jest całkowicie białe, dobrze, nie zielone, to jest coś pomiędzy. Jeśli kapusta nie jest bardzo duża, kroimy je wzdłuż na 2 części. Jeśli jest duży, lepiej podzielić na 4 części, to znaczy na połowę, a następnie każda część jest jeszcze w połowie. Teraz kapusta pozostawia wachlarz, każdy liść jest dobrze posmarowany solą. Aby to zrobić równomiernie, możesz zanurzyć kapustę w wodzie, a następnie potrząśnij nią i potrzyj. Umieściliśmy to, co zrobiliśmy dość szczelnie w pojemniku, gdzie będzie solone. Ale nie ma potrzeby ubijać. Pozostaw kapustę na około jeden dzień w temperaturze pokojowej. Następnie umyj go solą. Gotowanie makaronu z czosnku i pieprzu. Aby to zrobić, przekaż czosnek przez prasę. Następnie dodaj do niego czerwoną papryczkę (dużą, płatkowaną). Objętość pieprzu powinna być równa czosnkowi. Teraz weź kapustę i przetrzyj każdy liść mieszanką. Nie rób tego gołymi rękami, używaj rękawiczek. Teraz wszystko umieszczamy w pojemniku, w którym będzie przechowywany. jak zrobić kapustę po koreańsku Pozostaw kapustę jeszcze ciepłą na jeden dzień, a następnie włóż do lodówki.

W oryginalnym przepisie wygląda to w ten sposób, ale podczas serwowania na stole kapusta nadal będzie musiała zostać przycięta. W związku z tym można natychmiast zmielić go na pożądane kawałki. A potem rób wszystko zgodnie z przepisem. Okazuje się, że nie trzeba będzie pocierać liści, ale po prostu dodawać sól i przyprawy, wszystko dokładnie mieszając.

Koreańska sałatka z kapusty pekińskiej podawana do stołu, podlewana olejem roślinnym. Możesz zmienić ilość przypraw w zależności od tego, jak chcesz ostro zjeść kapustę. Na koniec chciałbym zauważyć, że zgodnie z tym przepisem kapusta pekińska po koreańsku jest bardzo ostra.