Nikt nie jest tajemnicą, że choroby górnych dróg oddechowych nie są żartem, a ich konsekwencje mogą być po prostu nieodwracalne. W nowoczesnych aptekach można znaleźć ogromną liczbę leków, które mogą pomóc w radzeniu sobie z tym złym samopoczuciem. Wśród nich są nowe drogie leki, które zostały opracowane przez ekspertów od wielu lat, a tam są tanie, sprawdzone w czasie produkty, do których należy pectusin.

Pectusin jest połączonym lekiem ziołowym, który ma działanie przeciwzapalne, jak również przeciwdrobnoustrojowe. Długoterminowa praktyka stosowania tego leku wskazuje na jego wysoką skuteczność - lek jest szybki, pomaga radzić sobie z atakami silnego kaszlu, a także ułatwia ogólny stan pacjenta. Głównymi składnikami aktywnymi tworzącymi pektyny są olejek mentolowy i ekaliptovoy. Dzięki tym składnikom lek zmniejsza stan zapalny w górnych drogach oddechowych, przez co rozcieńcza plwocinę i ułatwia kaszel.

Pectusin - wskazania do stosowania

  • zapalenie gardła;
  • zapalenie krtani;
  • zapalenie tchawicy;
  • zapalenie migdałków;
  • zapalenie oskrzeli;
  • inne choroby górnych dróg oddechowych.

Ile lat ma pectusin dla dzieci?

Lek ten nie może przyjmować dzieci w wieku poniżej 7 lat. Wyjaśnia to fakt, że zawiera dość silną substancję drażniącą - olej eukaliptusowy, który może wywołać atak uduszenia u dziecka. Ponadto, pectusin jest produkowany w postaci pastylek do ssania, dlatego ta forma leku po prostu nie nadaje się dla młodszych dzieci.

W przypadku starszych dzieci pectusin jest przepisywany przez lekarza prowadzącego, biorąc pod uwagę ogólny stan i prawdopodobieństwo reakcji alergicznych.

Jak przyjmować pectusin dzieci?

Lek należy przyjmować podjęzykowo, to jest trzymać w jamie ustnej pod językiem, aż tabletka całkowicie się wchłonie. Dawka pectusin dla dzieci powyżej 7 lat wynosi 3-4 tabletki dziennie. Przyjmowanie leku jest pożądane we wczesnym stadium manifestacji choroby, z potem, bólem gardła lub silnym atakiem kaszlu.

Pectusin - działania niepożądane i przedawkowanie

Podczas przyjmowania tego leku w rzadkich przypadkach mogą pojawić się objawy alergiczne w postaci wysypki i swędzenia skóry twarzy. Ale z reguły takie objawy są związane z indywidualną nietolerancją ze składnikami leku. W odniesieniu do niewłaściwego stosowania leku, ze względu na przekroczenie zalecanej dawki, nie odnotowano żadnych niepożądanych skutków.

Pectusin - przeciwwskazania

Pomimo faktu, że pectusin składa się ze składników ziołowych i jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych leków, istnieje wiele przeciwwskazań. Jak już wspomniano, lek nie jest tego wart. wskazania do pektyniny dotyczy dzieci poniżej 7 roku życia. Ponadto pectusin nie powinien być przyjmowany u pacjentów z cukrzycą, ponieważ cukier jest jednym z pomocniczych składników tego leku. Ponadto nie jest zalecane dla osób z astmą oskrzelową, stenoziruyuschem krtani, spazmofilii, a także reakcje alergiczne na mentol, olejek eukaliptusowy lub inne składniki.

Niezależne stosowanie pectusin, jak każdy inny lek, jest wysoce niepożądane. Dotyczy to zwłaszcza dzieciństwa. Pamiętaj, że szybki kontakt z lekarzem pomoże ci uniknąć wielu różnych komplikacji, a także szybko poradzi sobie z twoimi dolegliwościami!