Jasne kolory ubrań kojarzą się z łatwością, latem, delikatnością i romantyzmem. W tym artykule porozmawiamy o stylowych i eleganckich sukienkach w pastelowych odcieniach.

Pastelowe ubrania

Jeszcze kilka lat temu pastelowe kolory w ubraniach uznawano za czysto wiosenno-letnie. Jednak dzisiejsza moda pozwala nosić delikatne półprzezroczyste odcienie o każdej porze roku.

Niskoprofilowe i eleganckie pastelowe kolory są dobrze połączone ze sobą, co czyni je bardzo praktycznymi - możesz z łatwością wykonać wiele zestawów kilku rzeczy. Łącząc pastele z jaśniejszymi odcieniami, przestrzegaj zasady "temperatury barwowej" - nie powinieneś łączyć tonów ciepłych i zimnych w jednej sukience. Wszystkie odcienie pastelowe doskonale łączą się z czernią, ale należy pamiętać o równowadze i nie pozwolić na znaczące "odchylenie" w jednym kierunku. Połączenie czarnego i pastelowego jest idealne do sukien biurowych.

Ponad obecny pastelowy wygląd wygląda szczególnie imponująco w obecności wielu małych detali, eleganckiego wystroju i luksusowych drogich materiałów.

Najważniejsze odcienie tego roku: marshmallow różowy, blady cytryny, mięta, lód niebieski, brzoskwinia, fioletowy i pistacjowy.

pastelowe kolory w ubraniach 1pastelowe kolory w ubraniach 2pastelowe kolory w ubraniach 3

Ubrania w odcieniach beżu

Beż to jeden z najpopularniejszych odcieni pastelowych. Dzięki niemu możesz stworzyć stylowy, nagi wygląd, klasyczny obraz biznesowy lub zwykły zespół w swobodnym stylu.

Najlepszymi towarzyszami beżu są: czarny, biały, czerwony, niebieski i zielony. Chociaż ze względu na swoją neutralność, beżowy kolor jest wystarczająco dobrze łączony z dowolnymi ubraniami, zarówno w pastelowych kolorach, jak iz jaskrawymi nadrukami (lampart, tygrys, skóra gadowa).

pastelowe kolory w ubraniach 4pastelowe kolory w ubraniach 5pastelowe kolory w ubraniach 6

Jak widać, ton ubrań odgrywa ważną rolę. Przeważające delikatne, jasne pastelowe odcienie sprawiają, że wizerunek jest romantyczny, elegancki i szlachetny.

W galerii można zobaczyć kilka przykładów żeńskich obrazów w delikatnych pastelowych kolorach.

pastelowe kolory w ubraniach 7pastelowe kolory w ubraniach 8pastelowe kolory w ubraniach 9
pastelowe kolory w ubraniach 10pastelowe kolory w ubraniach 11pastelowe kolory w ubraniach 12