Atmosfera każdego święta zależy od dekoracji pomieszczenia, w którym się odbywa. Wartość odgrywają główne detale wnętrza i dekoracyjne drobiazgi. Bardzo często dekoratorzy świąteczni zaczęli używać papierowych pomponów o różnych rozmiarach, np. Do dekoracje urodzinowe . Biorąc pod uwagę ich lekkość i objętość, można stworzyć bardzo świąteczne i niezwykłe wnętrze. Ponadto, do produkcji pomponów nie zajmie dużo czasu i pod względem finansowym będą one bardzo małe.

Z jakiego papieru robią pompony?

Do produkcji pomponów potrzeba lekkiego i cienkiego papieru. Skuteczne pompony są uzyskiwane z papierosów, opakowań i papieru krepowego, a pompony wykonane z papieru falistego są bardziej dostępne pod względem zakupu materiału. Ten ostatni jest bardzo wygodny na święta ze względu na zmienne kolory.

Jak zrobić pompony z papieru (opcja 1)?

Do produkcji dużych pomponów można wziąć cały arkusz papieru falistego. Im wspanialej potrzebujesz pom-pom, tym więcej papieru powinno mieć długość.

Do produkcji pom-pom potrzebujemy:

 • arkusze drobnego opakowania lub papieru falistego;
 • wątki;
 • nożyczki.
 1. Arkusz papieru potrzebujemy szerokości stosu. Wysokość stosu jest regulowana w zależności od pożądanej pompy pomponu.
 2. jak zrobić pompony z papieru 1jak zrobić pompony z papieru2
 3. Powstała harmonijka jest połączona z mocną nicią pośrodku.
 4. jak zrobić pompony z papieru3
 5. Wytnij krawędzie harmonijki. Można to zrobić na różne sposoby w zależności od pożądanego efektu. Zatem krawędzie mogą być zaokrąglone, ostre lub przypominające krawędzie pomponów wykonanych z nici. W tym przypadku po prostu je przecinamy, tworząc podobieństwo trapezu.
 6. jak zrobić pompony z papieru4
 7. Ostatnim etapem produkcji pomponów jest otwarcie akordeonu. Po zrobieniu tego, co jest nam niezbędne, otrzymujemy prostą, ale skuteczną dekorację.
jak zrobić pom-poms z papieru5jak zrobić pompony z papieru6

Pompony papieru można po prostu położyć na meblach, a można przymocować do sufitu, aby wzbił się w powietrze. W tym celu będziesz potrzebował żyłki lub taśmy, jeśli chcesz, aby uchwyt był widoczny. Po przymocowaniu taśmy lub rusztowania do pomponu po jednej stronie, my przywiązujemy drugą do specjalnych haków z rzepem, które nie pozostawiają śladów. Ten ostatni można kupić w dowolnym sklepie gospodarstwa domowego lub drobiazgów budynku.

Pompony wykonane z papieru własnymi rękami (opcja 2)

Do produkcji pomponów można użyć papierowych filtrów do kawy. Pompony są małe. Można ich używać nie tylko w wystroju pokoju, ale także do dekorowania takim pomponem pudełko na prezent .

Do produkcji papieru pom-pom potrzebujemy:

 • filtry do kawy;
 • metalowa spinka;
 • szydło lub dowolne urządzenie do wykonywania dziur w papierze;
 • gorący klej;
 • nici, żyłki lub wstążki.
 1. Filtr kawowy jest złożony tak, aby zrobić ćwiartkę koła. Robimy dziurę w papierze i wkładamy do niej metalowy kołek.
 2. pompony wykonane z papieru własnymi rękami1pom-poms papieru z własnymi rękami2pompony wykonane z papieru własnymi rękami3
 3. W ten sposób przeciągniemy resztę filtrów, niezależnie dostosowując niezbędną pompę przyszłego pom-pom. To będzie połowa przyszłego produktu.
 4. pompony wykonane z papieru własnymi rękami4pompony wykonane z papieru własnymi rękami5
 5. Wykonując drugą część pom-pon w ten sam sposób, przyklej obie połówki tylną stroną za pomocą gorącego kleju.
 6. papierowe pompony własnymi rękami6
 7. Po zmierzeniu długości, której potrzebujemy, przyczepiamy do pomponu nitkę, żyłkę lub wstążkę.
 8. papierowe pompony własnymi rękami7

  Aby zrobić pompon na prezent, zatrzymujemy się na etapie tworzenia połowy. Mocowanie filtrów tak, aby nie spadły ze szpilki, przyklej koralik z przedniej strony pom pom. Pompom na prezent jest gotowy!

  papierowe pompony własnymi rękami8

  Klasa mistrzowska: papierowe pompony (opcja 3)

  Do produkcji małych i jasnych pomponów można używać nie tylko papieru, ale również wilgotnych chusteczek. Aby uczynić oba materiały nietypowymi, trzeba je wcześniej opracować.

  Potrzebujemy więc:

  • wilgotne chusteczki lub papier do pakowania, na którym można malować;
  • farby, najlepiej akrylowe;
  • pompon;
  • nożyczki;
  • ołówek;
  • wątek.
  1. Bierzemy serwetki lub papier, cięte w formie kwadratu. Malujemy je farbami akrylowymi, czyniąc jasne rozwody z kolorów, których potrzebujemy.
  2. pompony klasy mistrzowskiej wykonane z papieru 1papierowe pompony klasy mistrzowskiej 2
  3. Papier lub serwetki pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia i po pocięciu na paski o pożądanej szerokości. Możesz również ostrożnie przeciąć solidny pasek, wycinając go na obwodzie przedmiotu obrabianego.
  4. papierowe pompony klasy mistrzowskiej 3papierowe pompony klasy mistrzowskiej 4
  5. Na tekturze narysujemy szablon do produkcji pomponu. W tym przypadku średnica strony zewnętrznej jest równa 4 cm, a wewnętrzna - 2,5 cm. Wyciąć kształt.
  6. papierowe pompony klasy mistrzowskiej 5
  7. Owijamy pasek na formie, aby zrobić pom-pom lub delikatnie włożyć do niego małe paski. W pierwszym przypadku pompon jest cięty przez włożenie nożyczek między dwie postacie tektury.
  8. papierowe pompony klasy mistrzowskiej 6pompony papierowe klasy mistrzowskiej 7
  9. Zawiązujemy paski dokładnie pośrodku, rozsuwając kartonowe wzory. Usuwamy je i prostujemy, nadając pożądany kształt. Przyciągnij pompon, jeśli to konieczne, i jest gotowy!
  papierowe pompony klasy mistrzowskiej 8pompony papierowe klasy mistrzowskiej 9