Cheerleaderek od dawna przekształcano z dziwacznego rodzaju sportowego tańca w szał dla współczesnych dziewcząt i dziewcząt. Wciąż nie ma jasnej definicji tego spektakularnego widowiska towarzyszącego wydarzeniom sportowym. Cheerleading sam w sobie łączy w sobie taniec, akrobatykę i gimnastykę. Ale jest jeden niezmienny atrybut, bez którego nie można sobie wyobrazić smukłych, energicznych dziewczyn w atrakcyjnych spódnicach - to są pompony. Robienie jasnych pomponów dla grupy wsparcia (dziewcząt z grupy cheerleaderek) własnymi rękami to kwestia kilku minut. Spróbujmy?


Pompony z celofanowych torebek

Takie pompony do cheerleaderek robią, jak pokazuje praktyka, najłatwiej. Po pierwsze, takie akcesoria będą bardzo tanie, ponieważ cena zwykłych paczek jest niska. Po drugie, spędzasz minimum czasu - nie dłużej niż pół godziny! Po trzecie, pompony do cheerleaderek z paczek mogą mieć dowolne kolory (zarówno jednokolorowe, jak i wielokolorowe).

Będziemy potrzebować:

 • pakiety;
 • nożyczki;
 • taśma klejąca;
 • kij (plastikowy lub drewniany).
 1. Zanim zrobisz pompony do cheerleaderek, zaopatrz się w paczki w kolorze, który Ci odpowiada. Połóż je na płaskim stosie, usuń wszystkie ostre rogi, przeciąć je w miejscach zrostów.
 2. Pompony do cheerleaderek robią to sam1Pompony do cheerleaderek robią to sam2
 3. Złożyć stos na pół i pociąć na środku. Więc podwajasz liczbę warstw celofanu. Następnie wykonaj cięcia po obu stronach, bez przycinania do linii składania. Upewnij się, że paski mają tę samą szerokość. Im są węższe, tym więcej pomponów się okaże. Następnie zgiąć stos paczek na pół (wzdłuż linii składania), skręcić i naprawić taśmą klejącą lub taśmą. Pompon jest gotowy!
 4. Pompony do zrób-to-sam cheerleading3Pompony do cheerleaderek robią to sam4
 5. Jeśli potrzebujesz pom-pom z rączką, owij przycięte torby wokół plastikowego lub drewnianego kija, a następnie owiń je dobrze taśmą klejącą.
Papierowe pompony

Podobnie możesz zrobić i pompony papieru. Tektura falista jest najlepsza do tego celu. Najpierw, na papierze złożonym z kilku warstw, wykonujemy nacięcia w tej samej odległości, a następnie owijamy powstały przedmiot wokół patyka, mocując go taśmą samoprzylepną.

Pompony do cheerleaderek zrób to sam5Pompony do cheerleaderek robią to sam6Pompony do cheerleaderek zrób to sam7
Przydatne wskazówki
 1. Aby uzyskać jasne, przyciągające wzrok pompony, torby lub papier w wyniku pracy, układaj je na przemian w różnych kolorach.
 2. Lepiej jest owijać plastikową lub lakierowaną pałeczkę elektryczną taśmą tak, aby nie wypadła z rąk podczas wykonywania.

Inne opcje dla pomponów do dekoracji pokoju można zrobić. brak papieru .