W okresie oczekiwania dziecka każda kobieta chce wyglądać tak dobrze, jak przed ciążą. Teraz bezkształtne kombinezony lub ubrania o kilka rozmiarów większe niż to konieczne - jest to wyjątek od reguły, która staje się coraz mniej powszechna. Przyszłe mamuśki ubierają się w taki sam sposób, jak wcześniej, ale wszystkie rzeczy mają charakterystyczną cechę: bluzki, bluzki i sukienki dobrze pasują na ramiona, ale mają swobodne krój lub elastyczne wstawki w talii. Uzupełnij wizerunek specjalnych rajstop dla kobiet w ciąży. Na zewnątrz nie różnią się od zwykłych par, ale zostały stworzone specjalnie dla rosnącego brzucha, biorąc pod uwagę anatomiczne cechy ciała kobiety w ciąży.

Rodzaje rajstop dla kobiet w ciąży

  1. Rajstopy z nylonu dla kobiet w ciąży. Różnią się gęstością. Orientacja jest dość prosta, ponieważ ich klasyfikacja jest taka sama jak w przypadku zwykłych produktów, które nosiłeś przed ciążą. 10-20 den - najcieńszy, 80-100 den grubszy, do 1000 den - najbardziej gęsty. Nawet w późniejszych okresach są wygodne, ponieważ mają elastyczną wkładkę do brzucha.
  2. Ciepłe rajstopy dla kobiet w ciąży. Składają się z przędzy bawełnianej lub wełnianej i elastanu. Dzięki temu są wystarczająco ciepłe, dobrze się rozciągają i nie tracą kształtu. Mają również specjalny krój, dzięki któremu brzuszek jest bardzo wygodny. Produkty te są po prostu niezbędne w chłodne dni, ponieważ przyszła matka powinna starannie dbać o swoje zdrowie i chronić się przed hipotermią.
  3. Rajstopy kompresyjne dla przyszłych matek. Są one również nazywane żyłami przeciwwirusowymi. Nie jest tajemnicą, że w okresie oczekiwania na dziecko obciążenie ciała kobiety wzrasta. W bieliźnie kompresyjnej nacisk jest równomiernie rozłożony, co przyczynia się do zapobiegania różnym problemom z żyłami. Top rajstopy uciskowe dla kobiet w ciąży zwykle jest to bandaż, który dobrze trzyma żołądek, nie ściskając go.
Kolory

Przeważnie specjalne rajstopy dla kobiet w ciąży to tradycyjne kolory - miąższ i czerń. To właśnie te opcje są często widoczne na półkach. Można również znaleźć produkty o spokojnym zasięgu: brązowy, szary, beżowy. Ale także dla miłośników jasnych modeli również wybór, czy dobrze jest wyglądać, a ponadto, nie tylko w wyspecjalizowanych działach dla przyszłych matek, ale także w sklepach internetowych.

Kiedy zacząć nosić rajstopy dla kobiet w ciąży?

Brzuch zaczyna rosnąć najintensywniej od drugiego trymestru. W tym czasie kobieta może zauważyć, że zwykłe ubrania są już ciasne. Zwyczajne rzeczy mogą nawet przynieść trochę dyskomfortu, gdy zaczynają ściskać ciało w talii. W tym okresie przyszłe matki zastanawiają się, czy możliwe jest noszenie rajstop w ciąży. Jest to możliwe, jeśli są to specjalne produkty z elastyczną wkładką do brzucha. I potrzebujesz, jeśli są to opcje kompresji i masz problemy z przepływem krwi żylnej.

Jak wybrać rajstopy dla kobiet w ciąży?

Te produkty są zwykle wybierane według sezonu. Najprawdopodobniej będziesz potrzebować więcej niż jednej pary dla różnych warunków pogodowych i różnych sytuacji. Ponadto w różnych okresach ciąży będziesz potrzebować rajstop o różnej wielkości. Pomimo tego, że wszystkie są bardzo elastyczne, brzuszek będzie się rozwijał wystarczająco szybko, a rajstopy, które nosisz w drugim trymestrze w trzecim, mogą stać się dla ciebie małe. Przed zakupem należy zmierzyć obwód brzucha i poinformować swojego doradcę w sklepie. Rozmiar takich rajstop zależy bezpośrednio od tej wartości.

Jeśli myślisz o bieliźnie uciskowej, wówczas konsultacja z wykwalifikowanym flebologiem - lekarzem specjalizującym się w chorobach żył - nie będzie marnotrawstwem.

Rajstopy dla kobiet w ciąży 1Rajstopy dla kobiet w ciąży 2Rajstopy dla kobiet w ciąży 3
Rajstopy dla kobiet w ciąży 4Rajstopy dla kobiet w ciąży 5Rajstopy dla kobiet w ciąży 6
Rajstopy dla kobiet w ciąży 7Rajstopy dla kobiet w ciąży 8Rajstopy dla kobiet w ciąży 9