Osteochondroza klatki piersiowej - dość powszechna choroba. Specjaliści zauważają, że objawy choroby są dość zróżnicowane, dlatego trudno je zdiagnozować na podstawie objawów.

Cechy bólu w osteochondrozie klatki piersiowej?

Mostek jest centralną kością klatki piersiowej. Przy znacznym wysiłku fizycznym segmenty tworzące mostek przesuwają się, powodując ból. Bolesne odczucia w osteochondrozie klatki piersiowej różnią się intensywnością i lokalizacją.

Dorsago - ostry, nagły ból w mostku z osteochondroza występuje najczęściej u osób, które zmuszone są do długiego siedzenia, pochylając się nad miejscem pracy. W tym przypadku pacjentowi trudno oddychać z powodu napięcia mięśni i ograniczenia objętości ruchów w odcinku piersiowym, lędźwiowym.

Obecność nieodczuwanych długotrwałych bólów i towarzyszącej im odczuwania dyskomfortu są charakterystyczne dla grzbietowej nerwicy. Ból w klatce piersiowej z tym typem osteochondrozy jest wzmocniony głębokim oddychaniem, przechylaniem, długotrwałym statycznym położeniem ciała i nocą.

Często mylone w mostku z osteochondrozą

W osteochondrozie, wpływającym na kręgosłup piersiowy, można również zaobserwować inne zespoły bólowe. Tak więc, jeśli dotknie górny segment klatki piersiowej, ból w okolicy gardła lub przełyku jest wyczuwalny. W patologii dolnej części klatki piersiowej pojawiają się bolesne odczucia w jamie brzusznej.

Około co piąty przypadek bólu w okolicy serca wiąże się z osteochondrozą. Zespół bólu w sercu z pacjentami osteochondrozy (lub cardialgia) przyjmuje się w celu ujawnienia ataku serca, dławicy piersiowej. Ale w tym przypadku, w przeciwieństwie do teraźniejszości atak serca , ból w sercu z osteochondroza nie jest usuwany Nitrogliceryna lub nitrozorbitu.

Jak zauważają eksperci, osteochondroza piersi często staje się warunkiem wstępnym ból w klatce piersiowej z osteochondrozą na chorobę narządów wewnętrznych. Najpoważniejsze komplikacje to zmiana naczyń wieńcowych i zjawisk dystroficznych w mięśniu sercowym, które są stopniowo pogarszane przez ciągłe podrażnianie receptorów kręgosłupa. W niektórych przypadkach osteochondroza piersiowa może prowadzić do naruszenia perystaltyki jelit, dyskinezy dróg żółciowych i chorób innych narządów układu pokarmowego. W związku z powagą konsekwencji, nie jest konieczne ignorowanie bólu za mostkiem w przypadku osteochondrozy. Powinieneś skontaktować się ze specjalistą, aby uzyskać kompleksowy egzamin i odpowiednie leczenie.