Ból w sercu łatwo można pomylić z echami wielu innych chorób. Istnieje oczywiście kilka sekretów, które pomagają zidentyfikować dokładnie problemy z sercem. Ale aby mieć pewność poprawności diagnozy, lepiej jest porozumieć się ze specjalistą, przepuścić szereg testów, przejść ankietę. Lekarz potwierdzi (lub odrzuci), że odczuwasz ból w sercu, co zrobić z tym problemem, powie Ci i da ci kilka wskazówek na przyszłość.

A jednak trzeba mieć pojęcie, jak leczyć serce. Są różne sytuacje. Poniżej w artykule omówimy, jakie działania można podjąć w przypadku problemów z sercem.

Główne metody leczenia bólu w sercu

Ból serca, jak każdy inny, może różnić się sposobem jego manifestacji:

  1. Mrowienie jest sygnałem z układu nerwowego. Może pojawić się, gdy osoba jest przemęczona.
  2. Naciśnięcie lub rozerwanie bólu może oznaczać, że masz dusznica bolesna .
  3. Bolący ból w sercu - najprawdopodobniej zapalenie mięśnia sercowego.

A jeśli jesteś dręczony nieustannymi bólami serca i słabości, leczenie będzie wymagane tak szybko, jak to będzie możliwe. Ze zdrowiem, a jeszcze bardziej ze zdrowiem serca, nie można żartować, więc kiedy pojawiają się pierwsze podejrzenia, lepiej skontaktować się z kardiologiem, a nawet terapeutą.

Leczenie bólu w sercu

Ponieważ ból w sercu może być spowodowany różnymi chorobami, leczenie zależy od przyczyny. W żadnym przypadku nie należy zapominać, że leczenie jakichkolwiek objawów bólu w sercu powinno być nadzorowane przez specjalistę. Samodzielne podawanie leku jest nie do przyjęcia.

Główne metody leczenia to:

  1. Angina najlepiej jest leczyć świeżym powietrzem i odpoczywać. W skrajnych przypadkach można wziąć tabletkę nitrogliceryny.
  2. Jeśli problem bólu serca jest neurotyczny, musisz intuicyjnie zgadywać, co robić: waleriana tabletka, świeże powietrze, uspokajająca mewa.
  3. Ostro wywołany ostry ból - główny znak zawału serca - Spowoduje wytrącenie tabletki Validolu. Można również umieścić nogi pacjenta w misce musztardowej, rozcieńczonej w gorącej wodzie. Ból w leczeniu osłabienia serca
  4. Serce może boleć z powodu podwyższonego ciśnienia krwi. W tym przypadku przede wszystkim trzeba znormalizować ciśnienie, a ból ostatecznie ustąpi sam.

Jeśli ból w okolicy serca pojawił się po raz pierwszy i jakiego rodzaju leczenia nie znasz, nie martw się. Weź czterdzieści kropel valocordin, corvalol lub Validol i bądź spokojny. Możesz też wziąć pigułkę aspiryny i analgin.

Jeśli żadna z metod nie pomogła pozbyć się bólu w ciągu pół godziny, musisz wezwać karetkę pogotowia.