Po której stronie spać w czasie ciąży Życie, po pojawieniu się dwóch pasków na próbie, zmienia się drastycznie z każdą kobietą. Często przyszłe matki dbają o to, która strona lepiej spać w czasie ciąży, ponieważ staje się przerażające dla okrucha w brzuchu. Nauczmy się, jak zrobić to poprawnie, aby nie zaszkodzić dziecku i sobie.

Kiedy zmienić nawyki?

Jak wiecie, po której stronie spać w czasie ciąży, a raczej pozycja podczas snu jest kwestią przyzwyczajenia, rozwijaną przez lata. Ale w razie potrzeby można to zmienić. Musisz tylko zrozumieć, że w tej chwili zwyczaj spania na brzuchu lub z powrotem - szkodliwe uzależnienie, które musi i może być porzucone przynajmniej na jakiś czas.

Faktem jest, że w pozycji leżącej na brzuchu dziecko prędzej czy później poczuje się niekomfortowo. Mama może nie czuć, że dziecko odczuwa dyskomfort. Ale lekarze nie zalecają takiego snu od samego początku ciąży. Aby odzwyczaić się od niego, jest to możliwe stopniowo, zastępując daną pozycję pozycją leżącą na boku.

I możesz spać na plecach aż do środkowego końca drugiego trymestru. Mama i ona będą się czuły, kiedy powinny się zatrzymać. W tej pozycji, ze względu na ciężar dorosłego dziecka i ciężką macicę, znajduje się duża żyła główna, która znajduje się w okolicy miednicy, a dopływ krwi do kobiety jest mocno zaburzony.

Co więcej, gwałtowna zmiana w samopoczuciu kobiety nie mija bez śladu, a dla dziecka łożysko przestaje otrzymywać tlen, a dziecko cierpi. Chociaż jest to stan krótkotrwały, nie sprzyja rozwojowi płodu.

Im dłuższy okres, tym więcej uwagi podczas odpoczynku należy poświęcić ruchom dziecka. Jeśli nagle zaczyna poruszać się gwałtownie, gdy matka kładzie się spać - oznacza to, że dziecko odczuwa dyskomfort i prosi Mami o zmianę pozycji ciała.

Zalecenia lekarza

Każdy lekarz wie, po której stronie można spać dla kobiet w ciąży - prawo do leżenia po lewej stronie na sen i odpoczynek w ciągu dnia. Nawet gdy kobieta ciągle cierpi na ton macicy, zaleca się ją dokładnie w celu szybkiego rozluźnienia mięśni.

Dlaczego więc lewa, a nie prawa strona? W końcu serce jest po lewej stronie i logiczne byłoby założenie, że nie leżąc w nim, pojawi się nieprzyjemne uczucie w tym mięśniowym narządzie. Ale okazuje się, że mięsień sercowy nie cierpi z powodu tego, że kobieta jest w tej pozycji. Ale wątroba, która znajduje się po prawej stronie, jest odczuwalnie ściśnięta, przewody żółciowe są ściśnięte, krążenie krwi w tym narządzie zostaje zakłócone.

Przyszłej matce było wygodnie, konieczne jest uzyskanie małych, wygodnych wkładek, które można umieścić pod dolnym grzbietem, brzuchem i między kolanami dla wygody. Wymień je na duże poduszka podkowa.