W minionych sezonach technika gradientu koloru zyskała niespotykaną popularność wśród właścicieli długich i średnich loków. Ale czy ombre na krótkie włosy? Styliści twierdząco odpowiadają na to pytanie i oferują kilka opcji wdrożenia tej techniki.

Ombre krótkie farbowanie włosów

Najpierw dowiedz się, jaka jest technologia ombre.

Klasyczna metoda barwienia włosów to płynne przejście koloru pasm od światła do ciemności. Loki, podczas gdy wygląda na to, że końce wypalają się w słońcu w naturalny sposób.

Kreatywne wariacje koloru ombry na krótkich włosach implikują użycie kilku jasnych tonów, które płynnie łączą się ze sobą (od jasnoróżowego do ciemnego bzu, od niebieskiego do niebiesko-czarnego).

Innym niezwykłym sposobem malowania pasm w opisanym stylu jest ostry kontrast końcówek i całkowitej objętości włosów. W takim przypadku technika gradientu nie jest używana.

Ombre dla krótkich ciemnych włosów

Dla brunetek, stylistów i fryzjerów zaleca zarówno klasyczną wersję kolorowania krótkich włosów metodą ombre, jak i kilka sposobów wykonywania kreatywnych barw.

W pierwszej sytuacji należy całkowicie rozjaśnić końce pasków (2-3 cm), a następnie przesuwając się w górę, pomalować kolejne 5-8 cm loków. W takim przypadku cień powinien całkowicie zmienić się w naturalny kolor w przybliżeniu w połowie całkowitej długości włosów.

Jeśli chodzi o wielokolorowe ombre na krótkie fryzury Ważne jest, aby wziąć pod uwagę naturalny odcień. Tak więc gradient ciepłych tonów (czerwony, miedziany, złoty) dobrze pasuje do właścicieli ciemnych, kasztanowych i ciemno blond pasemek. Jeśli naturalny odcień włosów jest bliski brązowej i ciemnobrązowej, możesz spróbować przejść od ashy do niebieskiego, fioletowego.

Ombre na krótkie blond i brązowe włosy

Jedną z zalet blondynki jest brak potrzeby rozjaśniania loków, dzięki czemu mają one więcej możliwości gradientowego kolorowania.

Klasyczny wariant ombre można wykonać na dwa sposoby:

  1. Ciemne włosy barwią się, a końce stają się lekkie.
  2. Nie maluj większej objętości nici, zmień ton na 8-10 cm na końcach.

Obie techniki są popularne, ale druga technika jest najbardziej udana wśród kobiet.

Barwa ombre dla krótkich włosów o jasnych odcieniach nie ogranicza wyobraźni. Następujące przejścia gradientowe wyglądają świetnie:

  • od srebra do różu;
  • od sałatki do ciemnej zieleni lub bagna;
  • od złotego do jaskrawego pomarańczu i czerwieni;
  • od różowego po głęboki liliowy lub purpurowy;
  • od miodowego do ciemnobrązowego, cegła.

Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, malowanie wielobarwne wymaga umiejętności i doświadczenia, więc trzeba to zrobić w salonie, korzystając z usług dobrego specjalisty. Próby stworzenia kreatywnego ombre w domu często kończą się niedolą z powodu mieszania kolorów i uzyskiwania nieoczekiwanych odcieni.

Ombre na krótkie czarne włosy

Kobiety o kruczoczarnych lokach mogą pozwolić sobie na odważne decyzje. Wiadomo, że czarne włosy są trudne do odbarwienia, ale ten fakt w tym przypadku pomaga tylko uczynić ombre bardziej naturalnym, a przejścia są tak gładkie, jak to tylko możliwe.

Ponadto, kolor pasm, o których mowa, pozwala na wykonanie jednego z najciekawszych rodzajów barwienia - stopniowanego ombre. Bardzo piękne krótkie fryzury z kontrastującymi czarnymi i białymi i czerwono-czarnymi włosami. Ostra granica odcieni doskonale podkreśla oczy, linię kości policzkowych i brody, umożliwia rozróżnienie rysów twarzy.

Ombre krótkie włosy farbowanie 1Ombre na krótkie włosy 2Ombre krótkie włosy farbowanie 3
Ombre dla krótkich włosów 4Ombre na krótkie włosy 5barwienie ombre dla krótkich włosów 6
barwienie ombre dla krótkich włosów 7Ombre krótkie włosy farbowanie 8Ombre do krótkich włosów 9