Ombre jest specjalną techniką farbowania, która osiąga efekt spalonych włosów. Technologia ta zyskała dużą popularność, a sądząc po liczbie gwiazd Hollywood, które mają kolorowe loki w podobny sposób, można je nazwać najmodniejszymi w tym sezonie. Ombre stosowane do czarnych włosów wygląda szczególnie imponująco, podczas gdy naturalne pasma i farbowane włosy mogą być poddawane barwieniu.

Ombre na ufarbowanych czarnych włosach

Istotą technologii jest stopniowe, nieostre przejście odcieni z ciemności do jaśniejszego. Będąc bardzo popularnym w latach osiemdziesiątych, styl ten nie stracił na znaczeniu przez kilka lat. Stopniowo zmieniając się w jasne kolory, kolor włosów sprawia, że ​​włosy stają się jasne i nudne. Właściwie dobrane akcesoria i odzież pozwalają uzyskać niesamowite i wspaniałe zdjęcia.

Oczywiście najlepiej wykonać ombre na czarnych długich i kręconych włosach. Takie zabarwienie daje włosy Tom , grubość i głębię kolorów. Łatwiej osiągnąć ten efekt, jeśli loki są długie, ale ombre można wykonać na krótkich czarnych włosach. Jednak w tym przypadku ważne jest, aby wybrać odpowiedniego specjalistę i wybrać odpowiednie kolory. W tym przypadku, podczas barwienia loków o małej długości, należy upewnić się, że kolor końcówek różni się od koloru podstawowego o co najmniej trzy odcienie. W przeciwnym razie fryzura będzie wyglądać tak, jakby długo farbowane korzenie pasm zaczęły rosnąć.

Zalety takiego malowania to minimalne uszkodzenie włosów, ponieważ tylko niektóre obszary włosów są narażone na działanie związków chemicznych.

Warto również zauważyć, że nie ma potrzeby regularnego uczęszczania do mistrza, ponieważ wraz ze wzrostem loków nie powstaje wrażenie zaniedbania i bałaganu.

Ombre na opcjach czarnych włosów

Najpopularniejsza kombinacja dwóch kolorów i płynnego przejścia tonów. Możesz jednak spróbować ostrych przejść za pomocą jasnych kolorów. Zastanów się, jakie kombinacje są stosowane w ombrze na czarnych farbowanych włosach:

  1. Przerośnięta rezerwacja jest idealna dla dziewcząt o ciemnych lokach. Ta technika pozwala nadać wygląd bardziej naturalny i naturalny. Podczas malowania korzenie pozostają ciemne, a reszta ma jaśniejszy odcień. Wygląda więc na to, że fryzura urosła.
  2. Kontrastowe barwienie polegające na użyciu kontrastujących kolorów, takich jak niebieski lub czerwony.
  3. Kolor Ombre polega na użyciu jasnych kombinacji z płynną zmianą tonów. Jeśli zabieg wykonywany jest na ciemnej głowie włosów, zaleca się wstępne rozjaśnienie końcówek.

Ombre farbuje czarne włosy w domu

Zastosuj do salonu piękności, aby farbować włosy, niekoniecznie. Taką procedurę można wykonać w domu. Najważniejsze to wybrać wysokiej jakości farbę i wybrać odpowiednie kolory.

Barwienie włosów za pomocą techniki ombre obejmuje następujące kroki:

  1. Rozcieńczyć farbę środkiem utleniającym i wymieszać, aby uzyskać jednolitą strukturę.
  2. Zastosuj kompozycję końcówek włosów i około dziesięć centymetrów wyżej. Przytrzymaj przez czas wskazany na opakowaniu. Z reguły maksymalny czas to pół godziny.
  3. Opłucz włosy wodą i nałóż farbę na loki, tylko pięć centymetrów powyżej poprzedniej. Trzymaj przez kwadrans i spłucz.
  4. Pozostała kompozycja smaruje końcówki i utrzymuje przez siedem minut.
  5. Po zabrudzeniu umyj dokładnie głowę szamponem i nałóż balsam po praniu.
Ombre na czarnych włosach options1Ombre na czarnych włosach options2Ombre na czarnych włosach options3
Ombre dla czarnych włosów options4Ombre na czarnych włosach options5Ombre na czarnych włosach options6
Ombre na czarnych włosach options7Ombre na czarnych włosach options8Ombre na czarnych włosach options9