Knitting to prawdziwie kobiece hobby, które jest szczególnie ważne, gdy na zewnątrz jest zima. Skracanie wieczorów za pomocą igieł do robienia na drutach jest doskonałym zabezpieczeniem przed stresem. Dodatkowo jest to świetna okazja, aby uzupełnić swoją zimową garderobę modnymi dzianinowymi przedmiotami. W ciepłych, puszystych drobiazgach związanych własnymi rękami, czujesz się wygodnie i wygodnie w każdej sytuacji. Szczególnie popularne w ostatnich latach są dzianiny zdobiące norweski ornament.

Norweskie wzory1Norweskie wzory2Norweskie wzory3
Modny zimowy wzór

Swetry męskie, dziecięce i damskie, pulowery, kapelusze z norweskimi wzorami przedstawiającymi jelenie, płatki śniegu, proste geometryczne kształty i ich kombinacje to znak rozpoznawczy każdego skandynawskiego kraju. Fashionistki doskonale zdają sobie sprawę z tego, jaki wpływ na innych produkują podobne ubrania. Już w tym sezonie zimowym norweskie swetry są jednym z najważniejszych produktów jesienia i zimy. Dlaczego norweskie wzory są tak popularne, a jelenie i płatki śniegu powodują prawdziwe zainteresowanie? Najprawdopodobniej moda na skandynawski temat jest wynikiem wydania na ekranach bardzo popularnego filmu "Pamiętnik Bridget Jones". Colin Firth, który grał rolę Darcy w tym obrazie, pojawił się przed publicznością w swetrze, ozdobionym wizerunkiem tego szlachetnego zwierzęcia. Warto zauważyć, że sam sweter nie został wykonany w tradycyjnym skandynawskim stylu, ale nie przeszkodziło to modom mody ujrzeć w nim nowego trendu. Producenci ciepłych zimowych ubrań zareagowali bardzo szybko, wypełniając półki sklepowe ubraniami w skandynawskim stylu. Dziś temat ten kontynuują nie tylko firmy produkujące odzież masową (Zara, Pull & Bear, Top Shop, Bershka i Marks & Spenser), ale także wiodący projektanci reprezentujący domy mody na świecie. Tak więc swetry, czapki, sukienki i tuniki z norweskim wzorem można zobaczyć w kolekcjach takich marek, jak Dolce & Gabbana i Moschino.

Nie tylko modni blogerzy kochają ciepłą dzianinę z norweskimi ornamentami. Przytulne swetry, ozdobione reniferami galopującymi w galopie, schematycznymi płatkami śniegu, prostymi gwiazdami i prostymi rombami, stanowią doskonałe uzupełnienie swobodnego wyglądu. styl miejski . Takie rzeczy są niezbędne podczas wakacji w górach, na zimowych piknikach. Te proste, ale bardzo stylowe wzory wyglądają nie tylko na swetry, ale również na wszystkie ubrania, które tylko mistrzowie mogą związać ze sobą.

Norweskie wzory są często używane przez fotografów podczas sesji zdjęciowych. Dzieci w ciepłych swetrach, mężczyźni z szarfami na szyi, dziewczęta, których nogi ozdabiają skarpetki norweskim wzorem, na tle ośnieżonego okna lub kominka ozdobionego dekoracjami noworocznymi zawsze wyglądają przytulnie.

Co ubrać?

Motywy norweskie w ubraniach są tak samowystarczalne i wyraziste, że najlepiej łączą się z rzeczami monofonicznymi. Styliści polecają dziewczętom preferowanie spodni, legginsów lub spódnic o ciemnych odcieniach. Dzięki temu połączeniu pstrobarwne śnieżne norweskie wzory wyglądają bardziej wyraziście.

Klasyczny norweski styl to winno-czerwony sweter zdobiony żakardowym białym wzorem. Takie modele są uważane za punkt odniesienia. Jednak modele wykonane w kolorach białym, czarnym i brązowym są nie mniej popularne. Nawiasem mówiąc, biały i czarny kolor ubrań odnosi się do najstarszych, jak mistrzowie dawnych dzianych swetrów z niepomalowanej wełny owczej.

Chcesz dołączyć do charyzmatycznego i łatwo rozpoznawalnego stylu? Zapraszam do uzupełnienia garderoby, ozdobionej norweskimi ornamentami!

Norweskie wzory4Norweskie wzory5Norweskie wzory6
Norweskie wzory7Norweskie wzory8Norweskie wzory9
Norweskie wzory10Norweskie wzory11Norweskie wzory12