Najczęściej przedstawiciele nordyckiego wyglądu można znaleźć w krajach Europy Północnej, Kanadzie, Syberii oraz w centralnej Rosji. Jakie objawy sugerują, że kobieta ma nordycki wygląd? W tej klasyfikacji nie ma ścisłych kryteriów, ponieważ rasy i podgrupy we współczesnym świecie są ciągle wymieszane. Jednak niektóre objawy, które charakteryzują nordycki wygląd kobiety, wciąż są izolowane.

Główne cechy

Typowy "northerner" (jak nazywają dziewczęta o określonym typie wyglądu) zwykle ma wzrost powyżej średniej i nie jest skłonny do tuszowania. I to można łatwo wytłumaczyć z naukowego punktu widzenia. Faktem jest, że surowe warunki klimatyczne zniechęcają do dojrzewania. Oczywiście przychodzi, ale znacznie później, niż na przykład wśród dziewcząt mieszkających w Hiszpanii lub w Afryce. Oprócz wysokiego wzrostu, dziewczyny-mieszkańcy północy mają raczej szerokie ramiona i wąskie biodra. To właśnie te charakterystyczne cechy tworzą efekt fałszywej cienkości. Wysoka kobieta z wąską miednicą wygląda chudo, ale w rzeczywistości jej formy są rozwinięte.

Kolejną cechą jest struktura czaszki. Guz potyliczny zwykle wyróżnia się na płaskiej czaszce, a kości skroniowe wydają się wypukłe. Z tego powodu u kobiet typu nordyckiego pojawia się ekspresja - profil jest wyraźny, nakreślone są kości policzkowe, podbródek lekko wystaje. Nos jest zgrabny, mały, wąski, a ich usta są niewyraźnie zarysowane, często cienkie. Jeśli chodzi o kolor skóry, jest miękki różowy, blady. Jeśli pozostanie przez długi czas pod wpływem promieni słonecznych, wówczas nie stanie się ciemne, ale zaczerwienienie o odcieniu burgunda. Ale piegi na skórze prawie nigdy się nie zdarzają. Włosy kobiety północnej są zazwyczaj blond. Naturalna blondynka może rzucać żółtawy, złoty lub czerwonawy odcień.

Nordic wygląd1Nordic wygląd2Nordic wygląd3

Najbardziej, być może, jasnym akcentem wyglądu są oczy. Przedstawiciele krajów nordyckich są inteligentni, ale bardzo ekspresyjni. Stosunkowo mały rozmiar jest kompensowany głębokością niebieskiego, niebieskiego lub szarego koloru tęczówki.

W branży modowej modele o skandynawskim wyglądzie są bardzo poszukiwane. Te dziewczyny ze względu na specyficzny wygląd przyciągają uwagę. Nie tak dawno temu w zespole Tajemnicze anioły Wiktorii Jest nowa piękność Elsa Hosk. Właściciel typowego skandynawskiego wyglądu pochodzi z Szwecji.

Nordic wygląd4Nordic wygląd5Nordic wygląd6

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jasnoskóre, wysokie blondynki o niebieskich oczach są zimne i surowe, ale ich wygląd jest zwodniczy!

Nordic wygląd7Nordic wygląd8Nordic wygląd9
Nordic wygląd10Nordic appearance11Nordic wygląd12
Nordic wygląd13Nordic wygląd14Nordic wygląd15