Nowy Rok to czas magii, radości i oczywiście darów. A jeśli są one stworzone z miłością do ciebie osobiście, wtedy niosą ze sobą część twojego ciepła. Proponujemy Ci kilka pomysłów na najlepsze prezenty noworoczne własnymi rękami.

Prezenty świąteczne zrób to sam

Zacznijmy od prostszych rzemiosł. Taki śliczny bałwanek z ciasto solne może nawet zrobić twoje dziecko. Oczywiście pod twoją troskliwą opieką.

DIY prezenty dla siebie1

Będziesz potrzebował mąki, soli, wody, niebieskiego gwaszu, wykałaczki, prasy czosnkowej i lakieru akrylowego. Z pierwszych trzech składników przygotujemy ciasto, które podzielimy na 2 części. Jedna część musi być pomalowana na niebiesko.

Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami2

Najpierw z białego ciasta robimy dwa płaskie ciastka - większe i mniejsze. Udekoruj twarz przyszłego bałwana natychmiast, podczas gdy adze jest miękki. Popchnij usta wykałaczką, wykonaj kilka nacięć wokół oczu.

Zrób to sam prezenty świąteczne3

Z niebieskiego ciasta wyrzeźbione oczy, nos, szalik, czapka, guziki i filcowe buty z bałwana. Na czapce i szaliku za pomocą wykałaczki "ornament", nie zapomnij o "grzywce" na szaliku.

Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami4

Teraz nasza wykałaczka staje się słupem do miotły. Przy pomocy prasy czosnkowej wykonujemy miotłę do bałwanów. Kiedy trochę wyschnie, połóż go na wykałaczce. Kończymy rzeźbić szalik, a kiedy nasz pojazd jest całkowicie gotowy, otwieramy go lakierem akrylowym. Jeśli chcesz, możesz przykleić magnes do tyłu bałwanka, dzięki czemu możesz wygodnie podłączyć pamiątkę do lodówki. Prezent jest gotowy!

Zrób to sam prezenty świąteczne5

Noworoczny prezent własnymi rękami

Kolejną pamiątką, która jest istotna przez cały czas i dla wszystkich grup wiekowych, jest zima w banku. W naszym przypadku będzie to choinka pokryta śniegiem, bardzo łatwa do wykonania.

DIY świąteczne prezenty6

Będziesz potrzebował przezroczystych szklanych słoików o małych rozmiarach, małych sztucznych choinek, sztucznego śniegu i termo-pistoletu. Zdejmij pokrywkę z puszki i naklej na nią choinkę za pomocą gorącego kleju.

Zrób to sam prezenty świąteczne7

Wlać kilka butelek na dno sztuczny śnieg . Powinno to być tak bardzo, że po zamachu umiera, pokrywa podstawkę choinki i lekko ją odkurza.

Zrób to sam prezenty świąteczne8

Ostrożnie przesuń drzewo w słoiku, przekręć wieko i odwróć je.

Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami9

Potrząśnij lekko słojem, aby śnieg spadł na choinkę. Twój cudowny prezent "Nowy Rok w banku" jest gotowy. Udekoruj go według własnego uznania i daj.

DIY świąteczne prezenty 10

Jak zrobić prezenty noworoczne własnymi rękami?

Ponieważ symbolem zbliżającego się Nowego Roku jest małpa, sugerujemy wykonanie zabawnych kopii jako prezentów. Zwłaszcza, że ​​w tym celu zupełnie nie potrzeba trudnych materiałów i specjalnych umiejętności. Ale rezultat jest po prostu niesamowity. Wystarczy spojrzeć na te urocze stworzenia!

Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami11

Wystarczy kilka skarpetek w paski, sintepon do nadziewania zabawek, nici i igły, oczu, markera, długiej igły, nożyczek, żelazka i maszyny do szycia.

Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami12

Odwróć 1 skarpetę na lewą stronę, wygładź ją żelazkiem. Następnie narysuj znacznikiem linię pośrodku od elastycznej do pięty i wykonaj 2 szwy bastingowe w odległości pół centymetra równolegle do narysowanej linii po obu jej stronach. Następnie zszyj szwy na maszynie, kończąc linię półkolem. To są przyszłe nogi małpy.

Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami13

Teraz wyciąć skarpetę na wcześniej narysowanej linii, przeciąć spód półkole, powtarzając kontury linii.

Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami14

Obróć skarpetę i tampon z wyściółką poliestrową. Następnie możesz uszyć dziurę w sekretnym szwie.

Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami15Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami16

Potrzebujemy drugiej skarpetki na nogi, uszy i ogon małpy. Wyłączyć, ustawić na boki i wyprasować. Zaznacz linię 2 cm od lewej krawędzi wzdłuż całej skarpety.

Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami17

Przeciąć skarpetkę w linii, obciąć obcasy i palec u nogi. Powinieneś mieć 4 części (nie potrzebujemy palca).

Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami18

Najpierw zamiatamy, szewimy i wypełniamy ogon. I tutaj potrzebujemy igły - z jej pomocą równomiernie rozprowadzamy pakunek po długim ogonie. Pozostaje go przyszyć do ciała.

Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami19Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami20Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami21

Wykonamy nogi małpy z pozostałych części.

Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami22Prezenty noworoczne własnymi rękami23
Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami24Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami25

I jej uszy.

Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami26Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami27

Wyciągnij małpkę z pięty

.
Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami28

Pozostaje wypełnić go i wyhaftować nos, uśmiech, by wkleić oczy. Na tym nasz pamiątkowy prezent na Nowy Rok jest gotowy!

Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami29