Główne muzeum kultury i historii Dania i swoistą maszyną czasu jest Muzeum Narodowe (daty: Nationalmuseet). Przechowuje w sobie znane znaleziska i unikalne eksponaty ze wszystkich zakątków planety. Muzeum znajduje się w samym centrum Kopenhaga i znajduje się w Prinsens Pale, królewskim pałacu z XVIII wieku, nad kanałem Frederiichols.

Historia Duńskiego Muzeum Narodowego sięga 1807 roku, kiedy to władze lokalne postanowiły utworzyć Królewską Komisję ds. Zachowania Zabytków, która ma duże znaczenie kulturalne dla państwa. Po konstytucji kraju w 1849 r. Wszystkie eksponaty w tym czasie znajdowały się w Princes Pale. Z biegiem czasu ich liczba wzrosła, a Muzeum Narodowe w Danii stało się największym repozytorium artefaktów w kraju.

Motywy Muzeum Narodowego w Danii

Głównymi tematami muzeum są skarby historyczne i kulturowe. Obserwuje się etnografię, etnologię, numizmatykę, archeologię, niektóre nauki przyrodnicze. Ramy czasowe eksponatów są zdumiewające ich ogromem - od okresu lodowcowego do ostatnich stuleci. Szczególnie popularne są sekcje średniowiecza i renesansu. Nie pozostawiaj uwagi zwiedzających i epoki Wikingów, którzy poświęcili kilka pokoi. Warto również zauważyć, że zbiór eksponatów pochodzi z czasów królewskiego Kunstkammer w XVII wieku. Niewypowiedziany symbol muzeum jest jednym z najbardziej unikatowych eksponatów na świecie - słonecznego rydwanu z XV wieku p.n.e. E., który wyraźnie pokazuje reprezentację przodków ruchu luminarza.

Ponadto w Muzeum Narodowym Danii odbywają się okresowe wystawy różnych tematów - od wszechświata Tolkiena po różnorodne instrumenty muzyczne. Muzeum wyposażone jest zgodnie ze wszystkimi zasadami nowoczesnego wyposażenia technicznego. Sale są dobrze oświetlone, a eksponaty towarzyszą niezbędnym panelom informacyjnym.

Szczególną uwagę zwraca się na turystów z dziećmi. Wozy zostaną poproszone o odejście przy wejściu, aw zamian muzeum wyda własne. Również jedną z wystaw jest Muzeum Dziecięce, gdzie eksponaty można nie tylko oglądać, ale także dotykać, próbować, a nawet grać. Dla dzieci organizowane są tam regularnie imprezy kulturalne, edukacyjne i rozrywkowe, organizowane są wystawy, w tym także religijne.

Jak odwiedzić?

Wejście do Duńskiego Muzeum Narodowego jest bezpłatne dla wszystkich odwiedzających. W przypadku taniej polityki cenowej w Danii jest to ogromny priorytet. Jeśli chodzi o jedzenie i napoje - na parterze muzeum znajduje się restauracja, w której serwowane są tradycyjne dania Dania kuchni duńskiej . Zabronione jest przynoszenie jedzenia, ale istnieje ścisłe ograniczenie miejsca ich używania - można zjeść przekąskę w jadalni muzeum. Nie musisz kupować pozwolenia na robienie zdjęć. Jeśli nie wiesz, co zabrać z Kopenhagi poniżej znajduje się sklep z pamiątkami, w którym można kupić imitacje niektórych eksponatów.

Możesz dotrzeć do transportu publicznego autobusem, trasy 1A, 2A, 9A, 26 i 40, zatrzymać Stormbroen, Nationalmuseet.

Набережная у входа в музейАрхитектура музеяВход в музей
Внутренне пространство музеяСолнечная колесницаЭкспонаты